PARTNER PORTALU
  • BGK

Referendum ws. odwołania burmistrza Supraśla

  • PAP/AS    24 kwietnia 2016 - 11:05
Referendum ws. odwołania burmistrza Supraśla
Pytanie, na które mieszkańcy gminy odpowiadają w referendum, brzmi: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Radosława Dobrowolskiego Burmistrza Supraśla przed upływem kadencji?" (fot Twitter)

O godz. 7 rano w niedzielę rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania burmistrza podbiałostockiej gminy Supraśl. Lokale, w których w dziewięciu komisjach obwodowych odbywa się głosowanie, będą czynne do godz. 21.
Pytanie, na które mieszkańcy gminy odpowiadają w referendum, brzmi: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Radosława Dobrowolskiego Burmistrza Supraśla przed upływem kadencji?".

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział nie mniej, niż 3/5 liczby osób biorących udział w wyborach bezpośrednich burmistrza Supraśla jesienią 2014 roku.

Od północy w piątek do zakończenia głosowania w niedzielę, na terenie gminy trwa cisza referendalna. Oznacza zakaz jakiejkolwiek agitacji i publikacji materiałów, które mogłyby być uznane za materiał referendalny, także w mediach ogólnopolskich, które zasięgiem obejmują gminę Supraśl. W praktyce oznacza to też taki sam zakaz dla portali internetowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • aaa, 2016-04-24 21:18:45

    czyli publikacja artykulu z tym zdjęciem jest agitacją wyborczą.Nie dobry portal samorządowy. nie dobry!