PARTNER PORTALU
 • BGK

Referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz: Radny roześle 850 tys. listów do mieszkańców

 • MN    2 listopada 2016 - 14:53
Referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz: Radny roześle 850 tys. listów do mieszkańców
Warszawski radny Piotr Guział po raz drugi próbuje odwołać prezydent (na zdjęciu) Hannę Gronkiewicz-Waltz. (fot. UM Warszawa)

• Warszawski radny Piotr Guział już po raz drugi chce odwołać prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz.
• Tym razem planuje dotrzeć do mieszkańców za pośrednictwem Poczty Polskiej, wysyłając do nich 850 tys. listów w sprawie odwołania prezydent.
• Jednocześnie trwa tradycyjne zbieranie podpisów. Radny mówi, że jest ich już kilkadziesiąt tysięcy.
Radny Piotr Guział zdradził na antenie Polsat News, że w tej chwili pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz podpisało się ok. 60 tysięcy osób, a w sumie trzeba zebrać ponad 130 tysięcy podpisów.

- W przyszłym tygodniu rozpoczynamy akcję spektakularną. Takiej akcji w historii demokracji w Warszawie nie było. Poczta Polska dostarczy do ponad 850 tys. skrzynek list referendalny, a wraz z nim listę do zbierania podpisów z prośbą o podpisanie się i zachęcenie znajomych - zapowiedział Guział.

Zaznaczył, że każdy dostanie opłaconą kopertę, którą po zebraniu podpisów wystarczy odesłać pod wskazany adres. Kto za to zapłaci? Guział twierdzi, że on sam.

- Jak wykazał "Super Express", jestem człowiekiem majętnym, przynajmniej po tym, gdy przestałem być burmistrzem dzielnicy Ursynów - powiedział radny.

Przypomnijmy, że Piotr Guział próbował już odwołać Hannę Gronkiewicz-Waltz w 2013 roku. Referendum wtedy doszło do skutku, ale frekwencja była zbyt niska. Do przeprowadzenia ponownego referendum radnego sprowokowała afera związana z reprywatyzacją w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • smyczes, 2016-11-18 11:34:18

  to hjest pojęcie demokracji, mam szmal i za wszelką cenę chce odwołać niepasującego polityka. Może od razu po 100 zł za podpis p. Guział - to takie demokratyczne....
 • Jarek, 2016-11-18 11:27:45

  Nie wierzę, część wyląduje w śmietniku, cżęść zaśmieci klatki schodowe, część wróci z odpowiednim komentarzem. Brawo Gusiał !!! Ale pozałeś!!!
 • marek, 2016-11-08 00:03:03

  Niech po całej akcji udowodni, że pieniądze na koperty przeznaczył z własnej kieszeni. Jaka zawiść nim kieruje skoro chce wydać 2 mln na taki cel. Lepiej przeznaczyłby te pieniądze na budowę szpitala lub fundacje