PARTNER PORTALU
 • BGK

Reforma edukacji, Mazurek: Wniosek o odwołanie Zalewskiej nie ma szans powodzenia

 • PAP/AT    14 października 2016 - 12:09
Reforma edukacji, Mazurek: Wniosek o odwołanie Zalewskiej nie ma szans powodzenia
Wniosek o wotum jest wnioskiem wyłącznie politycznym, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców - uważa Beata Mazurek (fot.: brpd.gov.pl)

• Wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej, nie ma żadnych szans powodzenia - oceniła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• To wniosek polityczny, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców - dodała.
"Wniosek PO o odwołanie minister Zalewskiej nie ma oczywiście żadnych szans powodzenia. Platforma nie będzie nam ustalała polityki kadrowej i tego, kto będzie w naszym rządzie pracował i kto nas będzie reprezentował, a kto nie. Trudna reforma, którą zamierza przeprowadzić minister Zalewska, to jest reforma, która jest przemyślana, odpowiedzialna i policzalna" - powiedziała Mazurek w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak oceniła, wniosek Platformy jest "wnioskiem wyłącznie politycznym, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców, i który doprowadzi tak naprawdę tylko i wyłącznie do tego, że powstanie ferment".

Poseł PO Rafał Grupiński poinformował, że Platforma złoży w piątek do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec Zalewskiej. Platforma zarzuca minister, że wbrew nauczycielom i rodzicom forsuje "fatalną" reformę edukacji. Zdaniem Grupińskiego, wniosek o wotum nieufności wobec szefowej MEN jest konieczny, aby pokazać, jak wielkim zagrożeniem dla stabilizacji systemu polskiej oświaty i jakości uczenia dzieci jest pomysł reformy, forsowany przez Zalewską.

Według szefowej MEN reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i rozłożona na wiele lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Chełmianin N, 2016-10-16 10:35:29

  REFORMA! Prawda taka! Co było sprawdzone wraca, a kto gimnazja wprowadził dziś ma kaca! Normalność i dawny system uczenia wróci, a że chaos zlikwidują, ludek się nie smuci i jeśli ustalą jeden program w całym kraju, zniknie widzimisię w dobierania materiału. Jeden program dla każdego jest po...żądany i kto czego się nauczył, wykażą egzaminy. Morał: jeden materiał jest sprawiedliwszy, gdyż szanse równe ukażą kto zdolniejszy.  rozwiń
 • wad, 2016-10-15 22:53:15

  Takie pytanko. Dlaczego absolwenci gimnazjum są przeciw reformie a absolwenci 8 klasówek za? I czy p.minister chwaląc się sondażami nie powinna o tym poinformować?
 • wad, 2016-10-15 22:25:56

  TAK to wniosek polityczny. P.mim Zalewska jest politykiem. Z oświatą ma niewiele wspólnego, oprócz epizodu w latach 90-tych. I takie ma wyobrażenie o polskiej szkole