PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekonstrukcja rządu: Ilu ministrów zostanie wymienionych?

  • PAP/AT    8 stycznia 2018 - 10:03
Rekonstrukcja rządu: Ilu ministrów zostanie wymienionych?
Rekonstrukcja rządu będzie średnia - powiedział Stanisław Karczewski (fot.premier.gov.pl)

Według zapowiedzi marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego planowana rekonstrukcja rządu obejmie wymianę więcej niż 5, mniej niż 10 ministrów.
Karczewski, pytany w internetowej części programu Radia Zet, jak oceniłby planowaną rekonstrukcję rządu, odparł, że będzie ona "średnia". Karczewski poinformował, że zostanie wymienionych mniej niż dziesięciu, ale więcej niż pięciu ministrów.

Marszałek Senatu dodał, że liczba ministrów do wymiany nie zaskoczyła go. "Spodziewaliśmy się takiej właśnie (rekonstrukcji), o której rozmawialiśmy w czwartek wieczorem" - dodał, odnosząc się do spotkania władz PiS.

Czytaj też: Zmiany w rządzie jeszcze dziś. "To będzie głęboka rekonstrukcja"

Pytany o czwartkowe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości, Karczewski powiedział, że wtedy "były jeszcze pewne znaki zapytania" odnośnie nowych członków rządu. "Ale te małe znaki zapytania zawsze są i zawsze się jeszcze może zmienić decyzja" - zaznaczył.

Według nieoficjalnych informacji zaprzysiężenie nowych ministrów planowane jest na wtorek. Do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego ma dojść przed wylotem szefa rządu do Brukseli - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rebus, 2018-01-08 14:58:28

    Po co komu ta szopka potrzebna. Wiem, nie powiem, może pięciu a może dziesięciu. Niby poważny urzędnik a zachowuje się jak chłopak z piaskownicy. Skoro nie ma nic do powiedzenia niech nie podejmuje tematu.