PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekonstrukcja rządu: Zmiany już 8 stycznia. Będą niespodzianki

  • PAP/AT    8 stycznia 2018 - 08:44
Rekonstrukcja rządu: Zmiany już 8 stycznia. Będą niespodzianki
Rekonstrukcja rządu: Będą też zmiany, które będą niespodzianką - powiedział Adam Bielan (fot.premier.gov.pl)

Według wicemarszałka Senatu Adama Bielana w poniedziałek (8 stycznia) premier Mateusz Morawiecki ogłosi zmiany personalne w rządzie.
• Rekonstrukcja rządu to raczej kwestia godzin, a nie dni - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

• Według niego w poniedziałek (8 stycznia) premier ogłosi zmiany w rządzie.

• Z kolei według nieoficjalnych informacji do rekonstrukcji jest raczej na wtorek (9 stycznia).

Bielan pytany w TVN24, czy do rekonstrukcji rządu dojdzie w poniedziałek odpowiedział, że od rekonstrukcji dzielą "raczej godziny, aniżeli dni".

"Kwestia rekonstrukcji to już raczej kwestia godzin" - powiedział.

Według wicemarszałka Senatu będzie to "głęboka rekonstrukcja" i do zmian dojdzie w "ważnych resortach", w tym m.in. w kierownictwie resortu finansów i resortu rozwoju, którymi kierował do tej pory obecny premier Mateusz Morawiecki.

"Będą też zmiany, które będą niespodzianką" - zapowiedział Bielan.

Czytaj też: Przynajmniej połowa ministrów tego rządu powinna zostać wymieniona z marszu

"Wszystkie decyzje personalne zostaną ogłoszone dzisiaj przez pana premiera Morawieckiego. Byłoby nieeleganckie, gdybym ja albo ktokolwiek inny te decyzje przed panem premierem ujawniał opinii publicznej" - dodał wicemarszałek Senatu.

Bielan potwierdził, że partia Porozumienie, której jest wiceszefem, będzie miała w rządzie dwóch ministrów.

Z kolei według nieoficjalnych informacji do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego ma dojść przed wylotem szefa rządu do Brukseli. Według informacji rekonstrukcja gabinetu Morawieckiego planowana jest raczej na wtorek (9 stycznia).

Według informacji, rozważany był także poniedziałkowy lub środowy (9 stycznia) termin zmian w rządzie. "Być może zmienimy termin rekonstrukcji rządu z wtorku na środę, jeśli wymagałyby tego kwestie proceduralne" - powiedziało źródło.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że po święcie Trzech Króli, w krótkim terminie po tej dacie, będzie można poznać wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów.

W czwartek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS; jednym z jego tematów była właśnie rekonstrukcja rządu. W piątek natomiast szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że na spotkaniu został przyjęty plan rekonstrukcji.

Po powołaniu rządu Mateusza Morawieckiego prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP mówił, że wydaje mu się, iż zmiany będą "dosyć głębokie". Politycy obozu Zjednoczonej Prawicy wskazywali, że obejmą one kilka resortów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.