PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja. Andrzej Waltz zwrócił pieniądze ze sprzedaży kamienicy przy Noakowskiego 16

  • PAP/KDS    8 stycznia 2018 - 12:09
Reprywatyzacja. Andrzej Waltz zwrócił pieniądze ze sprzedaży kamienicy przy Noakowskiego 16
Na konto ratusza mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz przelał ok. 1 mln 87 tys. zł (fot. Twitter/Warszawa)

Ok. 1 mln 87 tys. zł przelał na konto warszawskiego ratusza Andrzej Waltz, mąż Hanny Gronkieiwcz-Waltz, prezydent Warszawy. To pieniądze ze sprzedaży kamienicy Noakowskiego 16.
- Potwierdzam, że pieniądze wpłacone przez pana Andrzeja Waltza wpłynęły na konto miasta - oświadczyła w poniedziałek (8.01) Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy. Dodała, że jest to kwota ok. 1 mln 87 tys. zł.

22 grudnia ub.r. komisja weryfikacyjna uznała, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. nieruchomości przy Noakowskiego 16 została podjęta z naruszeniem prawa. Komisja zobowiązała też beneficjentów reprywatyzacji do zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł. Chodzi o nieruchomość, do której część praw nabył w 2003 r. m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej.

Z łącznej kwoty świadczeń spadkobiercy rodzina Waltzów miałaby zapłacić 5,4 miliona złotych, z czego Andrzej Waltz, mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz i ich córka Dominika mają do zapłacenia po ok. milionie złotych.

W piśmie skierowanym w czwartek na biuro podawcze Ministerstwa Sprawiedliwości Andrzej Waltz podkreślił, że "działając w imieniu własnym oświadcza, że zamierza wykorzystać środki zaskarżenia odwołując się w całości od decyzji" komisji weryfikacyjnej.

- Jednak w celu uniknięcia bezpodstawnego przymusu (postępowania egzekucyjnego - przyp. red) zamierzam spełnić przedmiotowe świadczenie orzeczone nieprawomocnymi decyzjami z uwagi na opatrzenie ich rygorem natychmiastowej wykonalności (art. 4111 pkt 1k.c.). Proszę o wskazanie numeru rachunku bankowego, na który ma być wykonany przelew środków - napisał.

Z nieoficjalnych informacji od źródeł zbliżonych do Ratusza wynika, że pieniądze przekazane przez męża prezydent stolicy miałyby trafić na konto depozytowe, aby po ewentualnym korzystnym odwołaniu się przez Andrzeja Waltza mógł on je odzyskać.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.