PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Areszt dla trzech urzędników podejrzanych w sprawie warszawskich reprywatyzacji

  • PAP/KDS    6 grudnia 2017 - 17:26
Reprywatyzacja: Areszt dla trzech urzędników podejrzanych w sprawie warszawskich reprywatyzacji
Zdaniem prokuratury trzej urzędnicy mieli przyjąć łapówki w łącznej kwocie 380 tys. zł (fot. pixabay.com)

Wszyscy trzej urzędnicy stołecznego rausza podejrzani o korupcję ws. warszawskiej reprywatyzacji trafią do aresztu. Zdaniem prokuratury mieli oni przyjąć łapówki w łącznej kwocie 380 tys. zł.
• Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące trzech urzędników w środę (6.12). Jeden z nich będzie mógł opuścić areszt po wpłaceniu kaucji. 

• Mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek (4.12) przez CBA. Jak powiedział prokurator regionalny Piotr Kowalczyk, łączna kwota przyjętych przez nich łapówek to 380 tys. zł. 

• Do tej pory zespół wrocławskich prokuratorów postawił zarzuty w sprawach tzw. dzikiej reprywatyzacji ponad 20 osobom. 

Krzysztof R. będzie mógł opuścić areszt, jeśli wpłaci poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł - poinformował dziennikarzy prokurator Jarosław Gajek z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

R. to kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy. Urzędnik - jak podała prokuratura - jest podejrzany o przyjęcie w latach 2011 - 2016 korzyści majątkowych o łącznej wartości nie mniejszej niż 300 tys. zł. Miał to zrobić w zamian za przychylne i pozytywne rozpoznanie wniosków reprywatyzacyjnych dotyczących m. in. nieruchomości przy ulicy Garwolińskiej 11, Borzymowskiej, Wolskiej 32, 99, 101, 103, Piaseczyńskiej 32 w Warszawie. We wszystkich przypadkach pełnomocnikiem wnioskodawców (nabywców roszczeń reprywatyzacyjnych) był podejrzany adwokat Robert N.

Czytaj więcej: Patryk Jaki ostro o rodzinie Waltzów: Zarobili na ludzkiej krzywdzie, powinni oddać pieniądze

Drugi z aresztowanych na trzy miesiące urzędników to Jacek W. - główny specjalista Pierwszego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy. Usłyszał on zarzut przyjęcia w latach 2008 - 2015 korzyści majątkowych o łącznej wartości nie mniejszej niż 60 tys. zł. Miał to zrobić w zamian za przychylne i pozytywne rozpoznanie wniosków reprywatyzacyjnych dotyczących m.in. nieruchomości przy ulicy Mazowieckiej 12, Chopina 16, Poznańskiej 14 w Warszawie. Tu również pełnomocnikiem wnioskodawców był Robert N.

Trzymiesięczny areszt sąd zastosował również wobec Kamila D. - podinspektora Drugiego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy. Urzędnik jest podejrzany o przyjęcie wiosną 2007 r. korzyści majątkowej, nie mniejszej niż 20 tys. zł, w zamian za przychylne i pozytywne rozpoznanie wniosku reprywatyzacyjnego dotyczącego warszawskiej nieruchomości przy ulicy Saskiej 56. Tu także pełnomocnikiem wnioskodawców był Robert N.

Trzej urzędnicy stołecznego ratusza zostali zatrzymani w poniedziałek przez CBA. Łączna kwota przyjętych przez nich łapówek to - jak powiedział prokurator regionalny Piotr Kowalczyk - 380 tys. zł. Prokurator nie chciał na tym etapie śledztwa zdradzić, kto miał wręczać łapówki urzędnikom.

Śledztwo, w którym podejrzani są urzędnicy, dotyczy okoliczności reprywatyzacji warszawskich nieruchomości przy ulicy Garwolińskiej, Borzymowskiej, Wolskiej, Piaseczyńskiej, Mazowieckiej, Chopina, Poznańskiej i Saskiej.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.