PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Burmistrzowie Śródmieścia i Pragi zgłaszają nieprawidłowości do prokuratury

  • pt/pap    1 września 2016 - 10:21
Reprywatyzacja: Burmistrzowie Śródmieścia i Pragi zgłaszają nieprawidłowości do prokuratury

Skala zwrotów na Pradze-Północ jest porażająca (fot.zgn-praga-pn.waw.pl)

Sześć zawiadomień dotyczących nieprawidłowości przy zwrocie nieruchomości: trzech w Śródmieściu i trzech na Pradze Północ trafiło do prokuratury - poinformowali burmistrzowie tych dzielnic: Piotr Kazimierczak i Wojciech Zabłocki.
Burmistrz Śródmieścia zaznaczył, że złożone w środę i w czwartek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienia to dopiero początek, kolejne będą przygotowywane. Poinformował, że dotyczą one możliwości popełnienia przestępstwa w sprawach reprywatyzacyjnych.

"Te sprawy, o których mówimy, nie są nieznane ratuszowi, bo zarząd dzielnicy Śródmieście od dawna sygnalizował formalnie władzom miasta o nieprawidłowościach naszych zdaniem popełnianych w trakcie dokonywania procedury zwrotowej" - powiedział Kazimierczak.

Wnioski dotyczą m.in. Gimnazjum nr 42 przy ul. Twardej oraz nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 14, ul. Stolarskiej 9 i Łochowskiej 38 - poinformowali.

Zdaniem Zabłockiego skala zwrotów na Pradze-Północ jest porażająca. "A także jakość dokumentów, na postawie których dokonywane były zwroty" - mówił.

W czwartek po południu na wniosek Gronkiewicz-Waltz odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Prezydent Warszawy ma przedstawić informację m.in. nt. zwrotów nieruchomości w latach 1990-2016. Być może powołana zostanie komisja ds. reprywatyzacji

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.