PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Były zastępca dyrektora z warszawskiego urzędu z kolejnymi zarzutami

  • PAP/AT    11 stycznia 2018 - 08:47
Reprywatyzacja: Były zastępca dyrektora z warszawskiego urzędu z kolejnymi zarzutami
Były zastępca dyrektora w zamian za te pieniądze pozytywnie dla tych nabywców rozstrzygnął w sprawie 11 nieruchomości położonych w Warszawie (fot.pixabay.com)

Były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami z Urzędu Miasta Warszawy jest podejrzany o przyjęcie łapówek w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacjach.
Są nowe zarzuty korupcyjne dla byłego zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza. Śledczy podejrzewają go o przyjęcie ponad 15 milionów złotych łapówek w związku z nieprawidłowościami przy warszawskich reprywatyzacjach - poinformowało radio RMF FM. 

Były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza miał - według prokuratury - przyjąć ponad 12 i pół miliona za wydawanie decyzji administracyjnych korzystnych dla nabywców roszczeń reprezentowanych przez kancelarię innego z podejrzanych w wielkim śledztwie Roberta N.

Czytaj też: Sąd rozpatruje wnioski o areszt dla urzędników podejrzanych ws. warszawskich reprywatyzacji

W zamian za te pieniądze pozytywnie dla tych nabywców rozstrzygnął w sprawie 11 nieruchomości położonych w Warszawie. Według śledczych, łapówki przyjmował też, gdy odszedł z ratusza.

Za ponad 3 miliony powoływał się na wpływy u swoich byłych podwładnych w stołecznym samorządzie, w rozstrzygnięciach dotyczących trzech warszawskich nieruchomości.

To kolejne zarzuty wobec Jakuba R. Jest już podejrzany o przyjęcie ponad 30 milionów złotych między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Palcu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.