PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja. Guział uderza w Hannę Gronkiewicz-Waltz

  • GP    31 stycznia 2017 - 08:18
Reprywatyzacja. Guział uderza w Hannę Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz, jako polityk PO rządząca Warszawą od 10 lat, stała się kluczową postacią walki z nieprawidłowościami reprywatyzacyjnymi nie tylko w mieście, ale i w całej Polsce. (fot.:youtube.com)

• Dla radnego Warszawy Piotra Guziała prezydent miasta stołecznego powinna podać się do dymisji.
• Samorządowiec, który śledzi sytuację wokół reprywatyzacji zaznacza, że są oczywiste kontakty zatrzymanego przez CBA w poniedziałek (30 stycznia) R. z Hanną Gronkiewicz-Waltz.
• - Był parasol ochronny nad czołowymi politykami Platformy Obywatelskiej. Do nich też należy Hanna Gronkiewicz-Waltz - podkreślił Guział.
Sytuacja wokół reprywatyzacji w Warszawie nabiera tempa. Po tym jak doszło do zatrzymań byłych urzędników ratusza, Piotr Guział (radny Warszawy) nie oszczędzał obecnej prezydent miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Chciałbym, żeby Gronkiewicz-Waltz, za Józefem Oleksym powiedziała: „jestem niewinna, dlatego podaję się do dymisji” - mówił radny w porannej rozmowie na antenie TVP Info. Nawiązywał tym samym do osoby byłego premiera, który po wybuchu afery zdecydował się ustąpić z funkcji premiera. Cytowaną rozmowę przeprowadzono we wtorek (31 stycznia).

Guział przekonywał, że łatwo dotarł do informacji, jakoby R. (zatrzymany w dochodzeniu w sprawie reprywatyzacji) regularnie spotykał się z Hanną Gronkiewicz-Waltz. - Naradzał się z nią w sprawach reprywatyzacji. To nie było jedno, czy dwa, czy cztery spotkania. Były regularne i cykliczne - podkreślał samorządowiec.

Czytaj też: Kluczowy polityk PO będzie pełnomocnikiem formacji w sprawie wyborów samorządowych

Guział oceniał, że w ramach reprywatyzacji doszło do wyprowadzenia potężnego majątku, wartego kilka miliardów złotych, poza legalnie uprawnione do niego osoby.

- Początek rozplątywania tej afery rodził się w bólach - dodawał radny stolicy. - Był parasol ochronny nad czołowymi politykami Platformy Obywatelskiej. Do nich też należy Hanna Gronkiewicz-Waltz. PO robi wszystko, byśmy my - Polacy myśleli, że ma coś do ukrycia.

Aresztowania 

W poniedziałek (30 stycznia) CBA zatrzymało pod zarzutami korupcyjnymi pięć osób, które w ratuszu Warszawy, w przeszłości zajmowały się reprywatyzacją.

Wśród zatrzymanych są m.in. były urzędnik stołecznego ratusza i prawnik. Zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, tam usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym.

Służba nie zdecydowała się ujawnić więcej informacji, co jest uzasadniane dobrem postępowania.

Reprywatyzacja w Warszawie

Afera reprywatyzacyjna wybuchła w Warszawie na przełomie sierpnia i września 2016 roku. W jej wyniku stanowiska stracili wiceprezydenci Warszawy, a Hanna Gronkiewicz-Waltz odeszła z zarządu PO. Trwła też ofensywa Nowoczesnej w radzie miasta, dążąca do odwołania prezydent przez referendum odwoławcze. Część środowisk miejskich także chciała takiego rozwiązania. Ostatecznie te inicjatywy nie dały rezultatów.

Prezydent Warszawy zapowiedziała, że pozostałe dwa lata swej kadencji w samorządzie wykorzysta na walkę o przepisy prawa, które ostatecznie rozwiążą problem reprywatyzacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.