PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją weryfikacyjną?

  • PAP/AT    11 grudnia 2017 - 06:25
Reprywatyzacja: Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją weryfikacyjną?
Hanna Gronkiewicz-Waltz posiada zbyt dużą wiedze o mechanizmach, które rządzą tą złą reprywatyzacją - mówi Jan Mosiński (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Jeśli pani prezydent miasta stołecznego Warszawy uporczywie nie stawia się na wezwania, to sama umiejscawia się w grupie osób, których ten restrykcyjny przepis może dotykać - powiedział Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej badającej reprywatyzację w Warszawie o podniesieniu górnego limitu kar grzywny za niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną i możliwości przymusowego doprowadzenia przed nią
Jestem przekonany, że Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją weryfikacyjną . Dlatego, że posiada zbyt dużą wiedze o mechanizmach, które rządzą tą złą reprywatyzacją – mówi w „Naszym Dzienniku” Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej badającej reprywatyzację w Warszawie.

Mosiński w gazecie odniósł się również do zarzutów, że podniesienie górnego limitu kar grzywny za niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną i możliwość przymusowego doprowadzenia przed nią, został przygotowany z myślą o prezydent Warszawy.

Czytaj też: Patryk Jaki ostro o rodzinie Waltzów: Zarobili na ludzkiej krzywdzie, powinni oddać pieniądze

"Opozycja już mówi, że ten przepis (...) jest specjalnie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. To jest nieprawda. Patrzymy na tę kwestię znacznie szerzej. Już w tej chwili doświadczamy pewnej obstrukcji ze strony pewnych osób, podmiotów prawnych, mających swój udział w niecnym procederze, który badamy, i które są skłonne zapłacić każdą kwotę - czy to 20 tys. zł, czy 50 tys. zł, aby tylko nie zeznawać przed komisją pod rygorem odpowiedzialności karnej. To z myślą o tych osobach i takich przypadkach jest ten. Ale oczywiście jeśli pani prezydent miasta stołecznego Warszawy uporczywie nie stawia się na wezwania, to sama umiejscawia się w grupie osób, których ten restrykcyjny przepis może dotykać" - wyjaśnił Mosiński.

Poseł w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" poinformował, że sprawa dotycząca nieprawidłowości przy reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16, w którą jest zamieszany mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz zostanie rozstrzygnięta do połowy grudnia. "Myślę, że w ciągu dwóch tygodni, jeszcze przed świętami, decyzje w sprawie Noakowskiego 16 ogłosimy" - zapowiedział poseł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.