PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna sprawdzi każde miasto?

  • PAP/AT    26 października 2017 - 06:35
Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna sprawdzi każde miasto?
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji (fot.twitter.com/MS_GOV_PL)

Prawdopodobnie w każdym mieście powstanie komisja weryfikacyjna badająca lokalne afery reprywatyzacyjne.
"W całej Polsce zdarzały się wypadki oddawania kamienic w niepowołane ręce. Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie. Nie wszędzie jednak - tak jak w Warszawie - decyzje były podejmowane przez administrację. Na przykład w Krakowie i Łodzi to sądy przyznawały kamienice handlarzom roszczeń. Z tego powodu konieczna będzie zmiana przepisów" - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i poseł PiS.

Jak dowiedziała się "GPC", w Krakowie i Łodzi w skład komisji weryfikacyjnej miałyby wchodzić wyłącznie zespoły prokuratorów. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów. "W innych wypadkach zaangażowalibyśmy w to lokalnych radnych i prawników. To zależy od tego, kto podejmował decyzje w danym mieście" - mówi w "Gazecie Polskiej Codziennie" osoba z otoczenia komisji.

Nowelizacja wspomnianej ustawy miałaby również zwiększyć kary za niestawianie się przed komisją, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych - czytamy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2017-11-20 14:19:24

    A jak to było z odbieraniem ziemi w gminie Jeziorany-Radostowo gdy najpierw ojciec był w więzieniu potem mama na sutek prowokacji została skazana na 2 lata a potem w latach 80-2000 płaciliśmy kasę aby potwierdzić że to nasza ziemia i dostałam 2 tysiące bo reszta poszła na obsługę potwierdzającą moją... własność, a własności nie odzyskałam a to 30 ha...I teraz warszawiak tam rządzi nad jeziorem Blanki...  rozwiń