PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja. Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejną decyzję

  • PAP/KDS    26 marca 2018 - 12:22
Reprywatyzacja. Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejną decyzję
Po budynek zgłosił się kurator reprezentujący jednego z współwłaścicieli, który zmarł w 1949. (fot.pixabay.com)

W poniedziałek (26.03) komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną z 2011 r. ws. kamienicy przy ul. Łochowskiej 38.
Po budynek zgłosił się kurator reprezentujący jednego z współwłaścicieli, który zmarł w 1949 r.; finalnie nie doszło do wydania budynku. Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki ogłaszając rozstrzygniecie komisji powiedział, że komisja ws. Łochowskiej 38 stwierdziła nieważność decyzji prezydenta m.st. Warszawy z 9 grudnia 2011 r. w całości.

Jaki uzasadniał, że doszło do rażącego naruszenia prawa poprzez wydanie decyzji zwrotowej na osobę nieżyjącą.

- Prezydent m.st. Warszawy wydając decyzję reprywatyzacyjną nie tylko uchybił swoim obowiązkom, jako organ nie ustalając dokładnie stanu faktycznego rozpoznawanej sprawy, ale również wydał decyzję reprywatyzacyjną dla osoby zmarłej, nieżyjącej od wielu lat - odczytywał uzasadnienie Jaki.

Komisja poparła jednogłośnie uchylenie decyzji zwrotowej z 2011 r.

Komisja badała sprawę Łochowskiej 38, dnia 16 stycznia br. Zeznania złożył Zbigniew Lichocki - kurator reprezentujący Józefa Pawlaka, jednego z czterech spadkobierców nieruchomości, który urodził się w 1883 r., czyli w 2011 r. miałby 128 lat.

Stołeczny BGN wydał decyzję o zwrocie kamienicy w 2011 r., jednak nie doszło do jej wydania. Zwrot, zdaniem PiS, miał zatrzymać burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (PiS).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.