PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja, Paweł Rabiej: Stawienie się przed komisją ważne dla reputacji Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • PAP/AT    28 czerwca 2017 - 10:10
Reprywatyzacja, Paweł Rabiej: Stawienie się przed komisją ważne dla reputacji Hanny Gronkiewicz-Waltz
Rabiej zaznaczył, że gdy komisja rozpatrywać będzie reprywatyzację nieruchomości przy Noakowskiego 16, prezydent Warszawy jako świadek będzie miała obowiązek stawienia się przed komisją (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. um.warszawa.pl/R.Motyl)

Jestem zmęczony namawianiem by prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz lub reprezentant stawili się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Tu chodzi tutaj o to, żeby przed komisją był ktoś, kto reprezentuje interes miasta, interes strony pokrzywdzonej w tym procesie w jakimś stopniu - mówił członek komisji Paweł Rabiej (Nowoczesna).
• Jestem zmęczony namawianiem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, do tego żeby stawiła się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji - mówił Rabiej.

• Jak ocenił stawienie się przed komisją jest ważniejsze dla reputacji prezydent, niż dla samej komisji.

• Poseł zaznaczył też, że gdy komisja rozpatrywać będzie reprywatyzację nieruchomości przy Noakowskiego 16, gdzie w sprawę zaangażowana jest rodzina prezydent Warszawy Gronkiewicz-Waltz będzie wzywana jako świadek.

• Będzie miała obowiązek stawienia się przed komisją - zaznaczył.

We wtorek (27 czerwca) komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji na niejawnych posiedzeniach we Wrocławiu przesłuchała dwóch adwokatów Andrzeja M. oraz Tomasza Ż. Trzecia z osób aresztowanych ws. korupcji przy dzikiej reprywatyzacji w stolicy, Grażyna K.-B., odmówiła zeznań. Komisja bada sprawę nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10.

O tę kwestię pytany był w środę (28 czerwca) Paweł Rabiej w radiowej Jedynce. "Nasz zespół, który przesłuchiwał jednego ze świadków miał więcej powodzenia w tym przesłuchaniu, bo nasz świadek nie odmówił składania zeznań" - relacjonował.

"Te osoby mają postawione zarzuty ws. dzikiej reprywatyzacji. Nasze przesłuchanie tych osób było niejawne, myśmy pytali ich nie o kwestie zarzutów karnych, które mają postawione, ale o kwestie dotyczące procesu administracyjnego" - zaznaczył Rabiej.

Czytaj też: Guział: Gronkiewicz-Waltz zachowuje się jak przedstawiciel rodziny sycylijskiej

Jak podkreślił, komisja działa na gruncie prawa administracyjnego i rozpatruje konkretne przypadki reprywatyzacyjne, a jej celem jest dochodzenie do tego, czy dana decyzja reprywatyzacyjna była słuszna i wydana zgodnie z interesem publicznym.

"Ważne jest, jakie decyzje były w warszawskim ratuszu, ale nie to samo w sobie jest celem działania komisji. Tak samo, jak nie jest celem stwierdzenie, czy ktoś był winny, czy niewinny, bo tym zajmuje się prokuratura" - wskazał.

Rabiej był pytany także o kwestię przesłuchania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz przez komisję weryfikacyjną w charakterze strony postępowania.

"Szczerze mówiąc, już trochę jestem zmęczony tym namawianiem pani prezydent, do tego żeby stawiła się przed komisją, czy jej reprezentant. Tak naprawdę chodzi tutaj o to, żeby przed komisją był ktoś, kto reprezentuje interes miasta, interes strony pokrzywdzonej w tym procesie w jakimś stopniu" - stwierdził poseł.

"Wydaje mi się, że dzisiaj to jest ważniejsze dla samej pani prezydent i dla jej reputacji, czy ona się zjawi, czy nie, niż dla działalności komisji. Dlatego, że nasz materiał dowodowy zebrany po przesłuchaniach świadków, jak też lekturze dokumentów w zupełności wystarcza, żeby podjąć, czy zmierzać do podjęcia decyzji w sprawie Twardej 8 i 10." - dodał Rabiej.

Poseł zaznaczył też, że gdy komisja rozpatrywać będzie reprywatyzację nieruchomości przy Noakowskiego 16, gdzie w sprawę zaangażowana jest rodzina prezydent Warszawy, Gronkiewicz-Waltz będzie wzywana jako świadek w sprawie i będzie miała obowiązek stawienia się przed komisją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.