PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie skazana?

  • PAP/AT    30 czerwca 2017 - 08:50
Reprywatyzacja: Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie skazana?
Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. twitter)

Wszystko wskazuje na to, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie dopełniła swoich obowiązków w kwestii reprywatyzacji i może być skazana - uważa warszawski radny Piotr Guział.
• Obawiam się, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie miała zarzuty przedstawione przez prokuraturę - powiedział warszawski radny Piotr Guział.

• Wszystko wskazuje na to, że nie dopełniła swoich obowiązków na przestrzeni lat w kwestii reprywatyzacji i może być skazana - oceniła

• Dodał, że nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną, prezydent nie może odeprzeć zarzutów, bo "nieobecni racji nie mają".

nie dopełniła swoich obowiązków na przestrzeni lat w kwestii reprywatyzacji i może być skazana

W czwartek (29 czerwca) na drugiej rozprawie zebrała się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy. Badała sprawę nieruchomości Twarda 8 i 10, skąd w związku z decyzją reprywatyzacyjną stołecznego ratusza z 2014 r. na rzecz "handlarza roszczeń" Macieja Marcinkowskiego musiało się przenieść gimnazjum.

Na rozprawę wezwano jako świadka Marcina Bajkę, b. szefa stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomości oraz - jako strony postępowania - Marcinkowskiego (ma zarzuty, przebywa w areszcie; ta część rozprawy ma być utajniona) i prezydent stolicy.

Czytaj też: Będą kolejne wezwania dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną; podobnie było w poniedziałek (26 czerwca), gdy komisja zebrała się na pierwszej rozprawie. W poniedziałek prezydent Warszawy poinformowała o skierowaniu do NSA wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego ws. komisji, której konstytucyjność kwestionuje.

"Obawiam się, że skończy się tak, jak wszyscy to przewidujemy - czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie miała postawione zarzuty przez prokuraturę; pytanie, czy sąd uzna je za zasadne, ale wszystko wskazuje na to, że nie dopełniła swoich obowiązków na przestrzeni lat w kwestii reprywatyzacji i może być skazana" - ocenił stołeczny radny Piotr Guział na antenie TVP Info.

Czytaj też: Każdy dzień Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydent Warszawy to skandal

"Dyrektor Bajko (...) to była jedna z najbardziej zaufanych osób Hanny Gronkiewicz-Waltz przez długich dziesięć lat. Sama w jednym z wywiadów na początku swojej kadencji - pierwszej kadencji - stwierdziła, że dyrektor Bajko stanowi jedną czwartą jej umysłu, jeżeli chodzi o zarządzanie miastem. Miała do niego gigantyczne zaufanie, a on wczoraj obciążył ją, stwierdził, że wiedziała wszystko o kluczowych zwrotach nieruchomości" - dodał.

Guział podkreślił, że nie stawiając się przed komisją, Gronkiewicz-Waltz nie może odeprzeć zarzutów. "Hanna Gronkiewicz-Waltz może pisać na Twitterze czy (mówić - red.) na konferencjach prasowych, co chce, bezkarnie, ale nieobecni racji nie mają" - ocenił.

Pytany o skierowany do Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosek, Guział odpowiedział, że według niego są to "kruczki prawne". Zaznaczył, że "każdy z nas wie", że reprywatyzacja to "hucpa" i "krzywda dla ponad 40 tys. osób, które straciły dach nad głową".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • obawa o ponad 40 tys.osób, 2017-06-30 17:04:31

    Warszawski radny Piotr Guział.powiedział : "Obawiam się, że .....będzie miała postawione zarzuty przez prokuraturę....." Panie radny; obawiać to się trzeba o to,że nie będzie miała postawionych zarzutów! (Obawa to niepokój o przyszłość,przewidywanie, że coś może się nie powieść. ). P...roszę o panią prezydent ..... nie obawiać się. Natomiast należy obawiać się o dalsze losy mieszkańców reprywatyzacją dotkniętych.  rozwiń
  • Prof. Glass, 2017-06-30 16:14:38

    Stara cyniczna Żydówa z Chazarskiego Sanhedrynu, która uważa goi za mszyce do dojenia! Wybatożyć! Wytarzać w smole i pierzu!