PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja, Sławomir Neumann: Komisja weryfikacyjna chce oczernić Hannę Gronkiewicz-Waltz

  • PAP/AT    27 czerwca 2017 - 09:21
Reprywatyzacja, Sławomir Neumann: Komisja weryfikacyjna chce oczernić Hannę Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy uważa, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.Platforma Obywatelska/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Prawie cała komisja weryfikacyjna z przewodniczącym Patrykiem Jakim, czeka na jakieś zdanie, i to będzie najwyżej punktowane, które oczerni w jakikolwiek sposób prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz Waltz - uważa szef klubu PO Sławomir Neumann.
• Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest po to, by przez najbliższe miesiące "grillować" Hannę Gronkiewicz-Waltz - ocenił Neumann.

• Według niego, prawie cała komisja czeka na jakieś zdanie, które oczerni prezydent Warszawy.

• Na dzisiaj miasto Warszawa twierdzi, że to co robi komisja, to jest wszystko bezprawne - podkreślił.

• Platforma na posiedzeniach komisji weryfikacyjnej będzie pytała o działki, na których uwłaszczył się PiS, na których dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński chce budować wieżowiec na Srebrnej - dodał.

"Cała komisja jest po to, żeby grillować Gronkiewicz-Waltz przez najbliższe miesiące" - powiedział Neumann we wtorek w TVN24. Jego zdaniem, na poniedziałkowym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej nic nowego nie było i - jak dodał - nie spodziewał się niczego nowego.

"Prawie cała komisja z przewodniczącym komisji Patrykiem Jakim, czeka na jakieś zdanie, i to będzie najwyżej punktowane, które oczerni w jakikolwiek sposób Hannę Gronkiewicz Waltz" - powiedział Neumann.

Podczas poniedziałkowego (26 czerwca) posiedzenia jako pierwszy przesłuchany został b. urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami Krzysztof Śledziewski, który zeznał m.in., że w swoim referacie spotkał się z co najmniej jedną sytuacją, w której Gronkiewicz-Waltz życzyła sobie zmiany decyzji BGN.

Czytaj też: Reprywatyzacja: Zeznania świadka obciążają prezydent Warszawy

Odnosząc się do stwierdzenia Śledziewskiego Gronkiewicz-Waltz oświadczyła w poniedziałek, że nigdy nie ingerowała w procesy reprywatyzacji. Jak mówiła w TVN24, były osoby upoważnione na podstawie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, które "rozpatrywały sprawy od początku do końca i które wydawały decyzje".

Neumann zaznaczył, że Śledziewski został wyrzucony z pracy przez Gronkiewicz-Waltz za "błędy urzędnicze" przy reprywatyzacji. Podkreślił też, że prezydent Warszawy zaprzeczyła "rewelacjom" Śledziewskiego.

"Gronkiewicz-Waltz jest dobrym prezydentem Warszawy, wie jak tym miastem zarządzać, bo to miasto zmieniło się przez ostatnie dziesięć lat bardzo mocno, (Gronkiewicz-Waltz) powiedziała też, że to jest jej ostania kadencja, rozliczy się z warszawiakami" - powiedział Neumann.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.