PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja w Warszawie: Hanna Gronkiewicz -Waltz zapowiada kroki prawne

  • MIW    14 lutego 2017 - 11:36
Reprywatyzacja w Warszawie: Hanna Gronkiewicz -Waltz zapowiada kroki prawne
Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. (fot. twitter.com/ mat. UM Warszawa)

• Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz zareagowała na wypowiedzi, które przypisują jej popełnienie przestępstwa i prognozują jej odpowiedzialność karną.
• Prezydent stolicy pisze o próbie jej zdyskredytowania i zapowiada kroki prawne wobec osób, które w sposób bezprawny naruszają jej dobre imię.
Jak stwierdza na początku swojego oświadczenia Hanna Gronkiewicz -Waltz funkcję prezydenta stolicy pełni od roku 2006, będąc trzy razy wybierana na to stanowisko w wyborach. Przypomina, że mieszkańcy Warszawy w referendum sprzeciwili się jej odwołaniu. Podkreśla też, że w związku ze sprawowaną przez nią funkcją nie zostały jej przedstawione żadne zarzuty karne.

- Nie dopuściłam się także żadnych czynów, które mogłyby uzasadniać ewentualnie postawienie takich zarzutów – dodaje prezydent stolicy.

Jak dodaje, po tym Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie wszczęła postępowanie w sprawie wręczenia rzekomej korzyści majątkowej, w przestrzeni medialnej „pojawiają się wypowiedzi różnych osób, w tym polityków, z których wynika, że zostały mi rzekomo postawione zarzuty karne, co nie jest prawdą”.

Czytaj : Reprywatyzacja w Warszawie: Hanna Gronkiewicz-Waltz mogła nie dopełnić obowiązków

- Dzieje się to wszystko w szczególnym momencie tj. medialnych i politycznych ataków na samorząd warszawski, próbie wprowadzenia zmian w ustroju m.st. Warszawy oraz usprawiedliwieniu powołania komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Powyższych działań nie mogę ocenić inaczej, niż jako próbę zdyskredytowania mojej osoby poprzez przekonanie opinii publicznej, że moje działania były niezgodne z prawem – komentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak stwierdza dalej w swym oświadczeniu publiczne zarzucanie jej dopuszczenia się czynów karalnych nosi wszelkie cechy bezprawnego naruszenia dóbr osobistych i stanowi „naruszenie prawa prasowego w postaci art. 13, który zabrania przypisywania odpowiedzialności karnej komukolwiek, kto nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu”.

Czytaj : Afera reprywatyzacyjna w Warszawie, Siemoniak: Odpowiedzialność ponosi Hanna Gronkiewicz-Waltz

- Oświadczam, że wobec osób, które w sposób bezprawny naruszyły, bądź będą naruszać moje dobre imię, podważając równocześnie autorytet sprawowanego przez mnie urzędu, podejmę stosowne kroki prawne – kończy swoje oświadczenie prezydent Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Ja BABA, 2017-02-14 12:37:55

    Prosimy jeszcze skontrolować MPWiK. Nam się nie przelewa, nie jesteśmy bankiem, ani pralnia. Finansujemy cudzą wodę, czy cudze ścieki? Szambo, nie miasto....Cudze, nie nasze.
  • Patersson, 2017-02-14 12:02:02

    W-oczyszczalni sciekow stwierdzono zwiekszenie Fekali od smieciarskich urzedasow?.