PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja w Warszawie. Jaki atakuje prezydent Gronkiewicz-Waltz

  • GP    27 czerwca 2017 - 09:47
Reprywatyzacja w Warszawie. Jaki atakuje prezydent Gronkiewicz-Waltz
Patryk Jaki i Zbigniew Ziobro zapowiedzieli komisję reprywatyzacyjną prawie rok temu. (fot.:twitter.com/MS_GOV_PL)

Patryk Jaki kierujący komisją ds. reprywatyzacji mocno ocenił poniedziałkowe zeznania. - Hanna Gronkiewicz-Waltz do tej pory kłamała - podsumowywał dzień później, we wtorek (27 czerwca) wiceminister sprawiedliwości.
• Patryk Jaki zastrzega, że celem komisji jest pokazanie przestępczego procederu, jakim była reprywatyzacja w stolicy.

• - Twierdzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz do tej pory kłamała - mówił po poniedziałkowych (26 czerwca) pierwszych przesłuchaniach wiceminister sprawiedliwości. - Mówiła, że nic nie wiedziała o reprywatyzacji, gdy z zeznań wszystkich świadków wynika co innego.

• Gronkiewicz-Waltz odpiera zarzuty w mediach, a jej otoczenie polityczne, np. Sławomir Neumann, umniejsza znaczenie działań komisji. Opozycja mówi o polowaniu na prezydent stolicy.

 

Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki od poniedziałku (26 czerwca) już na poważnie kieruje komisją ds. reprywatyzacji. Przypomnijmy, że w pierwszy dzień tygodnia Jaki i pracująca pod nim komisja zaczęli przesłuchania w sprawach nieruchomości w stolicy. Więcej o poniedziałkowych ustaleniach przeczytasz tutaj.

Wiceminister Jaki następnego dnia, we wtorek (27 czerwca) w ogólnopolskiej stacji radiowej komentował, co udało się usłyszeć jemu i zespołowi, którym kieruje.

- W sprawie reprywatyzacji państwo przegrało z grupą przestępczą - mówił polityk. - Jak majątek narodowy był rozkradany, to państwo polskie było kopane. My dziś próbujemy postawić państwo na nogi.

Czytaj też: Jerzy Mrygoń: Moja decyzja ws. Twardej 8 była prawidłowa

Dla współpracownika Zbigniewa Ziobry zeznania z poniedziałku jasno "obciążyły" prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Która w poniedziałek broniła się w mediach starając się pokazać swój punkt widzenia.

Stanowisko Hanny Gronkiewicz-Waltz przeczytasz tutaj.

Jaki atakuje prezydent stolicy

Jaki ma odmienne spojrzenie na jej rolę w czasie prezydentury, czemu także dał wyraz na antenie ogólnopolskiej stacji radiowej. Bronił się jednocześnie, że ani on, ani komisja nie są powołane dla politycznego spektaklu i uderzenia w polityk PO.

- Ostatni świadek mówił, cytuję: „Żadnej decyzji nie podjąłem bez wiedzy góry” - dopowiadał Jaki. - A góra to prezydent miasta i jej zastępcy. Twierdzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz do tej pory kłamała. Mówiła, że nic nie wiedziała o reprywatyzacji, gdy z zeznań wszystkich świadków wynika co innego.

Czytaj też: Minister SWiA skierował sprawę metropolii w woj. śląskim na posiedzenie rządu

Jaki uzasadnił jeszcze otwartość działania komisji - poniedziałkowe obrady i przesłuchania można było oglądać w ogólnopolskich stacjach informacyjnych. - Wystarczy upodmiotowić obywateli i wychodzą na jaw mechanizmy, o których nigdy byśmy się nie dowiedzieli. W sprawie reprywatyzacji obywatele byli uprzedmiotowieni. Wszystkie decyzje dotyczące naszych majątków, były podejmowane w zaciszu gabinetów - powiedział kończąc wiceminister sprawiedliwości.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.