PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja w Warszawie. Jarosław Jóźwiak przyjdzie na komisję

  • PAP/PSZ    4 października 2017 - 15:47
Reprywatyzacja w Warszawie. Jarosław Jóźwiak przyjdzie na komisję
Wciąż wychodzą na jaw nowe wątki afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. (fot. shutterstock)

Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, zwolniony z ratusza po wybuchu afery reprywatyzacyjnej oznajmił, że stawi się 5 października przed komisją weryfikacyjną.
W środę 4 października przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki poinformował, że na kolejnym posiedzeniu komisji chce zapytać Jarosława Jóźwiaka, "o jego wiedzę na temat reprywatyzacji".

"Mamy nadzieję, że panu prezydentowi Jóźwiakowi starczy odwagi" - podkreślił. "Mam wątpliwości czy się stawi" dodał. "To wcale nie jest takie jasne, ponieważ mieliśmy bardzo duże problemy z doręczeniem mu wezwania. Najpierw w domu udowadniano, że rodzina nie wie, gdzie pracuje, potem jak trafiliśmy do miejskich jednostek, w których ma umowę, to odmawiano nam przyjęcia wezwania" - relacjonował szef komisji.

Jarosław Jóźwiak potwierdził swoją obecność. Przyznał, że komisji się nie boi. "Będę zeznawał zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą" - zadeklarował.

Jóźwiak zdementował doniesienia "Naszego Dziennika". Zdaniem gazety były wiceprezydent mógł popaść w konflikt interesów. W latach 2014-2016 urząd podpisał dziewięć umów z kancelarią prawną prof. Marka Wierzbowskiego. Ich wartość to niemal 240 tys. zł, a większość tych kontraktów była zawarta w czasie urzędowania wiceprezydenta Jóźwiaka.

Czytaj także: Były wiceprezydent Warszawy zamieszany w sprawę reprywatyzacji?

"Nasz Dziennik" dodał, że po odejściu z urzędu miasta Jarosław Jóźwiak został zatrudniony przez kancelarię prof. Wierzbowskiego. Jóźwiak poinformował, że to "nie ta kancelaria i nie ten Wierzbowski".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.