PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: warszawski ratusz zabiera głos w sprawie Skaryszewskiej 11

  • PAP/JS    30 stycznia 2018 - 18:32
Reprywatyzacja: warszawski ratusz zabiera głos w sprawie Skaryszewskiej 11
Warszawski ratusz poinformował też, że dziewięć rodzin ze Skaryszewskiej 11 uzyskało pomoc mieszkaniową od miasta, a cztery kolejne wnioski o wsparcie są rozpatrywane. (fot. pixabay.com)

Prezydent Warszawy wydała decyzję o ustanowieniu użytkowania wieczystego do gruntu nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 po decyzji sądu administracyjnego wznawiającej postępowanie zwrotowe - poinformowała rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Agnieszka Kłąb.
Chodzi o nieruchomość przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie, wobec której w 2015 r. ratusz ustanowił prawo użytkowania wieczystego na rzecz nowego właściciela, a w 2016 r. dzielnica Praga Południe orzekła o przekształceniu tego prawa w prawo własności. Nowy właściciel po odzyskaniu nieruchomości sprzedał nieruchomość prywatnej firmie. W sprawie pojawiło się kilku kuratorów, lokatorzy skarżyli się na swoją sytuację po przejęciu kamienicy przez nowych właścicieli.

Sprawą reprywatyzacji tej kamienicy zajęła się we wtorek (30 stycznia) komisja weryfikacyjna.

Warszawski ratusz poinformował, że w grudniu 2012 r. prezydent Warszawy postanowiła zawiesić postępowanie ws. rozpatrzenia wniosku o przyznanie prawa użytkowania wieczystego do gruntu nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 Annie i Henrykowi Mikiel do czasu prawomocnego postanowienia sądu o stwierdzeniu praw do spadku po zmarłych: Lubie Czyżyk z Frydmanów, Szai Frydmanie, Janu vel Jankielu Kilbergu vel Kielberg, Esterze z Frydmanów Herman, Cyrli vel Sabiny Wajnryb vel Weinerem, Ita Hindzie Martenbaum, bądź notarialnego odpisu potwierdzenia dziedziczenia.

Ratusz podkreślił, że w 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny, ze skargi Tomasza Szulca, uchylił postanowienie wydane przez prezydent Warszawy. W konsekwencji w grudniu 2015 r. prezydent stolicy wydała decyzję o ustanowieniu na 99 lat prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy Skaryszewskiej 11.

Warszawski ratusz poinformował też, że dziewięć rodzin ze Skaryszewskiej 11 uzyskało pomoc mieszkaniową od miasta, a cztery kolejne wnioski o wsparcie są rozpatrywane.

"Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. rozwiązywania problemów mieszkaniowych lokatorów z budynków dekretowych aktywnie pomagał lokatorom budynku przy ulicy Skaryszewskiej 11, m.in. kontaktował się w ich indywidualnych sprawach mieszkaniowych. Pełnomocnik współpracował również z Dzielnicą Praga-Południe m.st. Warszawy w sprawie składanych mieszkańcom umieszczonych na liście osób oczekujących na najem lokali z zasobu Miasta, propozycji lokali odpowiednich dla struktury gospodarstwa domowego" - przekazał ratusz.

Magistrat dodał też, że zainteresowani wsparciem zostali poproszeni o uzupełnienie braków formalnych o niezbędne dokumenty. "Pozostałych pięć rodzin (gospodarstw domowych) nie składało wniosków o najem lokalu z zasobu miasta" - zaznaczył ratusz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.