Robert Biedroń: Będę kandydował na prezydenta, ale… Słupska

Jeśli chodzi o plany, na dziś mogę powiedzieć, że zamierzam kandydować, ale na prezydenta Słupska w zbliżających się wyborach samorządowych. Walka o drugą kadencję w tym mieście to poważne wyzwanie i wolę się koncentrować na tym, co robię, a nie na spekulacjach – powiedział „Newsweekowi” Robert Biedroń.
Robert Biedroń: Będę kandydował na prezydenta, ale… Słupska
Rober Biedroń (fot. PTWP)

Ostatnie sondaże pokazują, że Robert Biedroń mógłby liczyć na spore poparcie społeczeństwa, jeśli zdecydowałby się kandydować na prezydenta Polski. 

Co prawda z ostatniego sondażu panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Andrzej Duda nie miałby sobie równych w II turze, to jednocześnie pokazuje, że Robert Biedroń cieszy się większym poparciem niż na przykład Paweł Kukiz - na Roberta Biedronia zagłosowałoby 17,8 proc., na lidera Kukiz;15 - 8 proc.

Robert Biedroń powiedział  „Newsweekowi”, że na razie woli skupić się na wyborach samorządowych, ale... nie mówi nie.

– Oczywiście i ja też tak mówię (nigdy nie mówi nigdy przyp. red), tylko obawiam się, że wypowiedzenie tego głośno będzie dolaniem oliwy do ognia. W sprawie mojego kandydowania na prezydenta Polski co i rusz ktoś wypuszcza próbny balon i mam czasami wrażenie, że sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Ciągle jestem proszony o komentarz, dziennikarze i politycy – zwłaszcza PiS – ochoczo analizują moje szanse i nie wiadomo kiedy tworzy się fakt medialny, mający niewiele wspólnego z rzeczywistością, ale żyjący własnym życiem - dodał.

O tym, że będzie kandydował w wyborach na prezydenta Słupska Robert Biedroń mówił już Portalowisamorzadowy.pl pytany, czy zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy.

- Chcę pozostać prezydentem Słupska. Obiecałem mieszkańcom mojego miasta, że będzie to długotrwały, monogamiczny związek bez zdrad i będę starował na drugą kadencję i zamierzam słowa dotrzymać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Panie Robercie ! Jak nie Pan , to kto ? Ratuj Pan ten kraj !!

Jacek , 2017-05-21 18:23:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE