PARTNER PORTALU
  • BGK

Robert Biedroń będzie ponownie kandydował na prezydenta Słupska

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 16:11
Robert Biedroń będzie ponownie kandydował na prezydenta Słupska
Robert Biedroń poinformował w środę, że nie zamierza startować w wyborach na prezydenta Warszawy. (Fot. PTWP)

Tak jak już wielokrotnie deklarowałem, będę startował na prezydenta Słupska w najbliższych wyborach samorządowych – powiedział w środę Robert Biedroń.
O tym, że obecnie szykuje się tylko na kampanię w Słupsku, Robert Biedroń mówił już kilka tygodni temu w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl. 

- Wszystkie inne decyzje polityczne są jeszcze gdybaniem - mówił nam na początku marca. 

Czytaj więcej: Robert Biedroń: Jestem dziś atakowany po równo i przez PiS, i przez PO

Obecna deklaracja Biedronia jest odpowiedzią na pojawiające się w mediach informacje, że polityk zamierza stworzyć partię i zająć polityką ogólnopolską oraz na słowa szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, który mówił w poniedziałek w RMF FM, że "jeżeli prezydent Słupska Robert Biedroń zdecydowałby się w najbliższym czasie na startowanie na prezydenta Warszawy, Sojusz Lewicy Demokratycznej by go poparł".

Biedroń poinformował w środę, że nie zamierza startować w wyborach na prezydenta Warszawy. Już wcześniej, podczas poniedziałkowej, cotygodniowej konferencji prasowej w Słupsku powiedział, że jego "partia nazywa się Słupsk, a jej członkami są słupszczanki i słupszczanie". Mówił, że Słupsk jest dla niego najważniejszy i że to za jego kadencji budżet miasta zwiększył się o 100 mln zł, a dług sukcesywnie maleje. Podkreślił, że skutkiem jego polityki, jest większe zainteresowanie miastem wśród przedsiębiorców i że to za jego kadencji udało się pozyskać bardzo duże pieniądze z UE. 

Sondaże przedwyborcze, które przeprowadzane były już w Słupsku, dają Robertowi Biedroniowi pewną wygraną w najbliższych wyborach samorządowych. 

Obecny prezydent Słupska wygrywa już w pierwszej turze. Może liczyć na 54 proc. poparcia. Jego kontrkandydat nie jest jeszcze znany, ale gdyby w szranki z Robertem Biedroniem stanęli Piotr Muller, obecny wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Beata Chrzanowska z Platformy Obywatelskiej, przewodnicząca rady miasta, uzyskaliby kolejno 14 i 10 proc.

Czytaj więcej: Sondaż: Robert Biedroń bez konkurencji w Słupsku

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wdzivny, 2018-03-14 16:59:21

    Gdyby wszystcy wybrańcy robili z nerwem to, do czego zostali wybrani, nie było by problemów tzw. wyborami