PARTNER PORTALU
  • BGK

Robert Biedroń i Jolanta Kwaśniewska tworzą „Kącik Babci i Dziadka”

  • Rynek Seniora    7 czerwca 2016 - 11:29
Robert Biedroń i Jolanta Kwaśniewska tworzą „Kącik Babci i Dziadka”

Fundacja Porozumienie bez Barier rozpoczęła współpracę z Urzędem Miasta w Słupsku (Fot. UM Słupsk)

Prezydent Słupska Robert Biedroń i prezeska zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier” Jolanta Kwaśniewska podjęli współpracę przy tworzeniu „Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” z siedzibą w Słupsku przy ul. Leśnej 8.
Pierwszy pilotażowy Kącik został stworzony przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” w 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej im. św. Franciszka Salezego na Solcu w Warszawie.

W ramach projektu zaaranżowano przytulną przestrzeń, w której podopieczni ośrodka mogą się spotykać, przyjmować gości, czy brać udział w organizowanych dla nich wydarzeniach kulturalnych - poinformowała Fundacja.

Dzięki grantowi uzyskanemu przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” z Fundacji MetLife, w 2016 roku powstaną dwa kolejne Kąciki.

Pierwszy z nich zostanie stworzony w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku.

Fundacja podkreśla, że ideą projektu „Kącik Babci i Dziadka” jest wykreowanie namiastki rodzinnego domu w wybranych domach pomocy społecznej przy wykorzystaniu lokalnych zasobów oraz we współpracy z podmiotami wywodzącymi się z miejsc, w których powstają Kąciki.

Czytaj całość na RynekSeniora.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.