PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń: Jestem dziś atakowany po równo i przez PiS, i przez PO

 • Agnieszka Widera-Ciochoń    9 marca 2018 - 13:45
Robert Biedroń: Jestem dziś atakowany po równo i przez PiS, i przez PO
- 11 proc. Polaków ufa partiom, a tylko 1 proc. do nich należy, czyli jest jakiś problem z partiami politycznymi i my samorządowcy to wiemy - mówi Biedroń(fot. twitter.coim/RobertBiedron)

- Miałem takie marzenie, żeby kierować miastem, nie oddając go w żadną koalicję partyjną, żeby nie sprzedać stołków zastępców, prezesów spółek czy innych instytucji miasta działaczom partyjnym, dlatego że ich jedyną kompetencją jest noszenie takiej czy innej legitymacji partyjnej - mówi w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Robert Biedroń, prezydent Słupska.
 • Rozmawiamy z Robertem Biedroniem o kondycji samorządów i zbliżających się wyborach.
 • Pytamy o jego ocenę szans ruchów miejskich, możliwe koalicje i o partyjne szyldy w JST.
 • Zdaniem prezydenta Słupska w przyszłych wyborach Polacy mogą dać wyraz swojemu niezadowoleniu wobec zmian wprowadzanych przez PiS. - Marzę o tym, że będzie mobilizacja, bo ze względu na to, co się dzieje w naszym kraju, możemy coś bezpowrotnie stracić - komentuje Biedroń.
 • Pytany o powrót do wielkiej polityki odpowiada: - Coraz częściej myślę o tym, że Słupsk to za mało, że trzeba zrobić coś więcej. Ludzie czekają.
 
****

Szykuje się pan już na wybory prezydenckie?

Robert Biedroń: - Tak, jak najbardziej. Na wybory na prezydenta Słupska jesienią tego roku. Wszystkie inne decyzje polityczne są jeszcze gdybaniem.

Najnowszy sondaż przeprowadzone przez pracownię IBRiS wieszczy panu zwycięstwo w Słupsku w I turze. Mam rozumieć, że kampania wyborcza już w Słupsku ruszyła? Obawia się pan konfrontacji z kontrkandydatami? 

- W polityce ważna jest pokora. Nie tylko Bronisław Komorowski, ale wielu polityków przekonało się o tym na własnej skórze i o tym, że nigdy nie można lekceważyć swoich kontrkandydatów. Do każdego kandydata na prezydenta Słupska będę podchodził z szacunkiem, każdego będę traktował serio - staniemy do wyborów i zwycięży najlepszy lub najlepsza. Nie zamierzam prowadzić hejtu czy prześmiewczej kampanii. Mój styl jest inny. Zamierzam być mu wierny i trzymać fason.

Demokracja polega na tym, że w wyborach zdrowo jest być skonfrontowanym, więc mam nadzieję, że ci kontrkandydaci po prostu będą. Po drugie - wszystko w rękach wyborców, każdy z nas będzie przez nich zweryfikowany. Ja pokażę, co zrobiłem, jakie mam pomysły na miasto, inni pokażą swoje, a mieszkańcy to ocenią.

Jednym z rywali w starciu o fotel prezydenta Słupska może być wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller. Wiceminister krytykuje pana jako włodarza miasta, twierdzi, że nie potrafi się pan porozumieć ponad podziałami i że nie realizuje w mieście nowych inwestycji…

Czytaj też: Nowy wiceminister nauki kandydatem na prezydenta Słupska? „Nie wykluczam takiej możliwości”

- Z perspektywy Warszawy, jak się jest jednym z kolegów Jarosława Gowina i PiS, to może to wygląda inaczej niż na miejscu. Ale jeśli jego zdaniem w Słupsku nie ma inwestycji - a zapewniam, że one są - lub jeśli ich jest za mało, to zachęcam pana Müllera, żeby te inwestycje do Słupska ściągnął. Mamy dzisiaj państwo sterowane ręcznie, on jest bliżej „ucha prezesa” - może zawsze szepnąć kilka słów i zdobyć trochę inwestycji dla miasta.×
KOMENTARZE (2)

 • W biedroneczki?, 2018-03-11 18:19:13

  Do 10752: wiemy już jakie skarpety nosi Biedroń, czekamy na resztę bielizny... wpolityce.pl/polityka/385415-tym-zyje-totalna-opozycja-scheuring-wielgus-prezentuje-skarpety-pis-prl-bis-takie-same-ma-robert-biedron
 • 10752, 2018-03-11 12:28:28

  Co to za lobby w Portalu tak POmpuje tego POdróżnika?...