PARTNER PORTALU
  • BGK

Robert Biedroń ma szanse na fotel prezydenta RP. Realnie?

  • aw    17 października 2017 - 14:31
Robert Biedroń ma szanse na fotel prezydenta RP. Realnie?
Uważam, że dzisiaj robimy sobie wielką krzywdę, skupiając się na personaliach, a nie na wartościach - mówił prezydent Słupska (fot. UM Słupsk)

Nieco ponad 16 pp. dzieliłoby Roberta Biedronia od Andrzeja Dudy, gdyby obaj zmierzyli się dziś w II turze wyborów prezydenckich. To tylko niewiele więcej niż wynosi procent niezdecydowanych.
- Cieszy mnie, że jest mnóstwo ludzi, którzy pokładają we mnie nadzieję na zmiany w kraju – mówił niedawno w wywiadzie dla "Super Expressu” Robert Biedroń.

Idąc tym tropem, dziennik zlecił IBRIS sondaż. Na pytanie: "Na kogo zagłosowałbyś w drugiej turze wyborów prezydenckich, gdyby znaleźli się w niej Andrzej Duda i Robert Biedroń", obecnego prezydenta wskazało 51,4 proc. osób, a prezydenta Słupska 35,1 proc., zaś 13,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie.

Zdaniem cytowanego przez „SE” politologa prof. Kazimierza Kika poparcie dla Biedronia to efekt raczej medialnej kreacji niż jego rzeczywistej, silnej pozycji.

Sam Biedroń jeszcze nie tak dawno obstawał, że kandydować na prezydenta zamierza, ale w Słupsku, gdzie chce się starać o reelekcję.

Sondaże ze mną to temat zastępczy i wciąganie ludzi w rozmowę, która w ogóle nie powinna mieć miejsca. Ważne jest to, jakie wartości będą w polityce i jakiej Polski chcemy. Udzieliłem wielu wywiadów o tym, czy będę kandydował, czy nie, ale mało kto pyta mnie o wartości. Gdybym rzeczywiście kandydował, to warto byłoby spytać, czy zmienię Polskę, czy nie. Polityka będzie inna, czy nie będzie inna? A jeżeli będzie inna, to jaka? Uważam, że dzisiaj robimy sobie wielką krzywdę, skupiając się na personaliach, a nie na wartościach - mówił w czerwcu w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl prezydent Słupska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2017-10-18 08:52:00

    Wartości i Biedroń, który mówi o szczęściu jakie da mu adopcja dzieci... Mieć dwóch tatusiów - bezcenne...