PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń prezydentem Polski? Grono zwolenników rośnie

 • aw    9 maja 2017 - 13:00
Robert Biedroń prezydentem Polski? Grono zwolenników rośnie
Robert Biedroń - prezydent Słupska (fot.:facebook.com/RobertBiedron)

Obecny prezydent Słupska miałby spore szanse na wygranie z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich w 2020 r., szczególnie gdyby przeszedł do II tury. tak wynika z ciekawego sondażu.
Ibris na zlecenie Faktu i Radia Zet zapytał Polaków, czy zagłosowaliby na Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta RP.

26,5 proc. – tylu ankietowanych przez Irbis odpowiedziało twierdząco na pytanie: „Jeżeli Robert Biedroń wystartowałby w wyborach prezydenckich w 2020 roku, czy zagłosowałby Pan/pani na niego?”. Jeszcze więcej poparłoby kandydaturę Biedronia w drugiej turze, jeśli przyszłoby mu się zmierzyć z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą.

Są jednak dwa ale. Zdaniem eksperta od marketingu politycznego Norberta Maliszewskiego, na którego opinie powołuje się „Fakt”, Biedroń nie ma realnych szans na prezydenturę Polski, bo do II tury przejdzie Donald Tusk.

Po drugie, sam Biedroń podkreśla, że chce kandydować w 2018 r. w wyborach samorządowych w Słupsku.

Chcę pozostać prezydentem Słupska. Obiecałem mieszkańcom mojego miasta, że będzie to długotrwały, monogamiczny związek bez zdrad i będę starował na drugą kadencję i zamierzam słowa dotrzymać – mówił w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • N, 2017-05-10 08:11:23

  Do nigdy w życiu: żal
 • xxxx, 2017-05-10 06:31:10

  Obrońców kaczystanu i dudusia boli,że Biedroń mądrzejszy jest od nich wszystkich i nie da sobą manipulować jak podnóżek z pałacu prezydenckiego?
 • nigdy w życiu, 2017-05-10 01:59:51

  Na szczęście Polska to nie Francja i pedały nie mają tu szans na prezydenturę. Niech się lepiej skupi na podróżowaniu, bo to mu wychodzi zdecydowanie lepiej.