PARTNER PORTALU
  • BGK

Robert Biedroń w rozjazdach. Spędził 206 dni poza Słupskiem

  • MN    27 listopada 2017 - 12:00
Robert Biedroń w rozjazdach. Spędził 206 dni poza Słupskiem
Robert Biedroń już wiele razy tłumaczył się ze swoich delegacji, jak np, wtedy, gdy pojechał na Przystanek Woodstock. (fot. Facebook)

Siedem miesięcy poza urzędem miasta w ciągu trzech lat prezydentury – to bilans Roberta Biedronia jako włodarza Słupska.
Zdaniem niektórych, rządzenie Słupskiem męczy Roberta Biedronia, więc oddał ten obowiązek swoim współpracownikom, a sam jeździ po świecie.  Przewodnicząca rady miejskiej w Słupsku Beata Chrzanowska twierdzi w rozmowie z „Newsweekiem”, że prezydent Biedroń przyzwyczajony jest do wielkiego świata, dlatego często nie ma go w ratuszu. Dodaje, że o decyzjach prezydenta radni dowiadują się z konferencji prasowych.

– Przynajmniej wiadomo, że jest wtedy w pracy, bo później zwykle wyjeżdża – zaznacza Beata Chrzanowska.

Tygodnik wyliczył, że przez pierwsze trzy lata kadencji, Robert Biedroń spędził 206 dni w delegacjach. Odwiedził przy tym ponad 20 krajów, takich jak Niemcy, Holandia, USA, Finlandia czy Turcja.

Sam Biedroń często tłumaczył, że urząd miasta nie pokrywa kosztów jego podróży. Tak było choćby w wakacje, gdy prezydent pojechał na Przystanek Woodstock.

Biedroń tłumaczył wtedy, że za jego wyjazd zapłacili organizatorzy, więc Słupsk nie poniósł z tego tytułu żadnych wydatków. Przy okazji prezydent zaznaczył, że nie był to pierwszy raz, gdy rozliczył delegację kwotą 0 zł.

A co uważa na temat zarzutów, że spędza zbyt wiele czasu poza magistratem? W rozmowie z PortalSamorzadowy.pl podkreślał, że gdyby nie jego delegacje, to o Słupsku mało kto by w ogóle usłyszał.

- Naszym Słupskiem pewnie mało kto by się zainteresował, gdyby Biedroń nie jeździł po Polsce, nie mówił o tym i nie zdobywał inwestorów, którzy chcą robić dobre rzeczy – podkreślał prezydent Słupska.

Dodał, że dziś każde miasto, które chce się rozwijać, musi budować swoją markę, natomiast prezydent powinien być jej ambasadorem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marka Słupska, 2017-11-27 16:14:57

    Temperament go nosi...