PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń wystartuje na Prezydenta RP. Choć oficjalnie nie chce tego potwierdzić

 • Agnieszka Widera-Ciochoń    17 lutego 2018 - 21:42
Robert Biedroń wystartuje na Prezydenta RP. Choć oficjalnie nie chce tego potwierdzić
Po spotkaniu w Mikołowie Robert Biedroń pospisywał książki, rozdawał autografy, pozował do wspólnych zdjęć z mieszkańcami (fot.aw)

Gdyby ktoś zapytał nas dziś, czy Robert Biedroń będzie kandydatem w wyborach na Prezydenta RP i stanie w szranki z Andrzejem Dudą - odpowiedź może być tylko jedna: tak. Choć prezydent Słupska wprost potwierdzić tego nie chce (a pytaliśmy wystarczająco wiele razy) ton i treść jego wypowiedzi są w tym aspekcie coraz bardziej jednoznaczne. - Nie będę krytykował moich kolegów i koleżanek, ja po prostu w pewnym momencie, jak oni nie będą dawali rady, stworzę własny komitet i wygram wybory – mówił np. w sobotę Robert Biedroń pytany o kondycję i szanse polskiej lewicy oraz wybory na Prezydenta RP.
O ewentualnym kandydowaniu Roberta Biedronia na urząd Prezydenta Polski spekuluje się od dawna. On sam jeszcze niedawno odpowiadał, że prezydentura interesuje go wyłącznie w wymiarze Słupska, ale ostatnio nie ukrywa, że myśli o czymś więcej.

- Coraz częściej myślę o tym, że Słupsk to za mało, że trzeba zrobić coś więcej – mówi w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl. - Ludzie czekają. Już nie pokładają nadziei w tej tradycyjnej opozycji, która dziś jest a szukają czegoś autentycznego, świeżego, wiarygodnego. Ja to widzę. Ale to musi być przemyślane, musi być odpowiedni moment – dodaje.

O tym jednak, że moment na kolejny ruch Roberta Biedronia jest blisko, mogą świadczyć chociażby jego spotkania z mieszkańcami śląskich miast: Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Mikołowa. Podczas tych spotkań także padały pytania o jego start w wyborach na prezydenta RP.

- Realnie myślę o kandydowaniu na prezydenta, na prezydenta Słupska w najbliższych wyborach samorządowych. Taką podjąłem decyzję. Ale nie ukrywam, i dlatego też spotykam się mieszkańcami śląskich miast, że jestem wściekły na opozycję parlamentarną. Demontuje się nasz kraj, na naszych oczach niszczy się coś co jest wielkim skarbem - Konstytucję, tych co mają inne poglądy nazywa się ubekami, złodziejami. zdrajcami. Ja to widzę. Ludzie przychodząc na takie spotkana dają mi mnóstwo energii. Na pewno w odpowiednim momencie podejmę ważną decyzję (w kontekście kandydowania na prezydenta RP- przyp. red.) i zrobię swoje – powiedział Robert Biedroń na spotkaniu w Mikołowie.

Powiedział też jednak, czego się przy takiej decyzji obawia najbardziej.

- Boję się, że ludzie szukają rycerza na białym koniu, który przyjedzie i zmieni ten kraj, a Polska będzie mlekiem i miodem płynąca – kontynuował Biedroń. - Był już taki jeden, który i mnie też uwiódł. Uwierzyłem w Janusza Palikota i widziałem jak szybko się ta przygoda skończyła. I boje się, że jeśli Polacy nie odrobią tej lekcji, to szybko się rozczarują Biedroniem - dodał.

Zwrócił się do uczestników spotkania też tymi słowami:

- Polska to zobowiązanie, bycie obywatelem to zobowiązanie. Dziś Kaczyńskiemu tak łatwo wygrywać, bo wielu Polaków uważa że politycy powinni za nich wszystko załatwiać. Tak się nie stanie. Ja się tego cholernie boję, że jeśli wygram wybory i zostanę prezydentem kraju, to pomyślicie „robota zrobiona, możemy wracać do domu”. A robota nie będzie zrobiona. Boje się, że zostanę z tym sam. Musicie mi obiecać, że jak Biedroń powie, że to jest ten moment, to mi pomożecie – podkreślał wywołując gromkie brawa na sali.

Biedroń był też pytany m.in. o kondycję lewicy, o to czy partie lewicowe nie powinny połączyć sił, by móc realnie zagrozić partii rządzącej.

- Nie mnie doradzać Zandbergowi, Czarzastemu czy Lubnauer, bo oni pewno wiedzą, jak zarządzać swoimi partiami. A wychodzi im, jak wychodzi. Ubolewam że nie ma autentycznej, wiarygodnej opozycji, ale wszystko przed nami - odpowiedział Biedroń. - Ja nie będę krytykował moich kolegów i koleżanek, ja po prostu w pewnym momencie, jak oni nie będą dawali rady, a nie dają rady, stworzę własny komitet i wygram wybory – podsumował.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (12)

 • Dziwaki na start, 2018-02-19 16:15:31

  POparcie będzie duże - Grodzka POmoże...
 • podkrakowskawieś, 2018-02-19 12:05:59

  Ma głos całej mojej rodziny, w tym rodziców 60+.
 • zwierz mich, 2018-02-19 09:02:59

  Świetnie ma dobrze poukładane w głowie, nie będzie notariuszem ( nie obrażając notariuszy - czytają co podpisują ) tego sobie życzę ma mój głos