PARTNER PORTALU
  • BGK

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to największe i najboleśniejsze święto stolicy

  • aw/PAP    1 sierpnia 2017 - 13:47
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to największe i  najboleśniejsze święto stolicy
Uroczysta zmiana posterunku honorowego i złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza (fot.twitter)

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, to największe i zarazem najboleśniejsze święto naszego miasta. Młode pokolenie powinno brać przykład i przejmować od weteranów Powstania to, co najcenniejsze i najważniejsze w czasach pokoju - podkreśliła wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.
"Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, to największe i zarazem najboleśniejsze święto naszego miasta, wspominamy bowiem wydarzenia, które zmieniły Warszawę, jej mieszkańców. Zmieniły też i ukształtowały najnowszą historię naszego miasta" - mówiła Kaznowska podczas uroczystej zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w 73. rocznicę wybuchu Powstania.

Jak dodała wystarczy odczytać nazwiska osób umieszone na Grobie Nieznanego Żołnierza, by zdać sobie sprawę z dramatyzmu naszej historii. "Stoimy w miejscu historycznym, które przypomina nam o wartościach takich jak poświęcenie, pamięć, historia i szacunek" - wskazała.

"Gromadzimy się, by oddać cześć bohaterom, którzy hasła o wolnej Polsce nosili nie na sztandarach, ale w sercach" - dodała.

Kaznowska zaznaczyła jednocześnie, że przez kilkadziesiąt ostatnich lat żyliśmy w pokoju, a młodzi ludzie nie musieli płacić za wolność, ojczyznę swoją krwią.

"Jednak współczesne pokolenie powinno brać przykład i przejmować od weteranów powstańczych walk to, co najcenniejsze i najważniejsze w czasach pokoju: odwagę, gotowość do poświęceń, przyzwoitość i szacunek dla wspólnego dobra jakim jest nasza umiłowania ojczyzna" - podkreśliła wiceprezydent Warszawy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.