PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzina 500 plus. Elżbieta Rafalska i wiceministrowie będą rozmawiać w miastach

  • GP    16 lutego 2017 - 09:40
Rodzina 500 plus. Elżbieta Rafalska i wiceministrowie będą rozmawiać w miastach
Elżbieta Rafalska kieruje resortem rodziny od przejęcia władzy przez PiS w 2015 roku. (fot. MRPiPS/twitter.com)

• Ministerstwo Rodziny chce spotkać się z przedstawicielami gmin i ośrodków pomocy społecznej. W lutym i w marcu kierownictwo resortu ruszy w Polskę. Spotkania odbywać się będą w całej Polsce.
• Powodem inicjatywy resortu jest ewaluacja programu Rodzina 500 plus.
W czwartek (16 lutego) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznego (MRPiPS) poinformowało, że kierownictwo resortu odwiedzi szereg miejscowości w Polsce. Powodem spotkań we wszystkich województwach będzie Program Rodzina 500 plus, który podlegać będzie ewaluacji.

Spotkana będą skierowanie do przedstawicieli gmin i ośrodków pomocy społecznej, będą się odbywać w urzędach wojewódzkich.

- Wszyscy wiceministrowie, całe kierownictwo resortu, ja również, od dziś rozpoczynamy konsultacje w regionach - mówiła szefowa MPRiPS. - Będziemy rozmawiać z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych, ekspertami w regionie i innymi zainteresowanymi stronami. Odwiedzimy każde województwo - dodała.

Resort liczy na wypracowanie wniosków z blisko 10 miesięcy wypłacania świadczeń, ale i poruszy inne kwestie. Tematem spotkań ma być też pomoc społeczna, szczególnie w zakresie rozwoju dobrej jakości usług społecznych oraz działający od tego roku program „Za życiem“.

- Rozmowy będą się także toczyć wokół polityki senioralnej i realizowanego w tym obszarze programu MRPiPS Senior+ oraz kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior“ - kończy swój komunikat resort.

Poniższa mapa obrazuje daty spotkań z informacją, kto odwiedzi jakie województwo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ola, 2017-02-17 16:15:17

    Rafalska na emeryture