PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzina 500 plus: Ponad 2,5 mln wniosków

  • PAP/JL    16 maja 2016 - 08:18
Rodzina 500 plus: Ponad 2,5 mln wniosków

Beata Szydło poinformowała, że ramach programu „Rodzina 500 plus” zostało złożonych ponad 2,5 mln wniosków. Fot. Premier.gov.pl

Premier Beata Szydło poinformowała 15 maja, że ramach programu „Rodzina 500 plus” zostało złożonych ponad 2,5 mln wniosków o przyznanie pieniędzy.
Beata Szydło przemawiała na konferencji „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” w Grodzisku Mazowieckim w ramach panelu dotyczącego polityki prorodzinnej. Dodała, że zaczęły się już wypłaty z tego programu.

Podziękowała instytucjom finansowym, w tym bankom, za zaangażowanie w program „Rodzina 500 plus”. Zaznaczyła, że program na pewno będzie kontynuowany.

Beata Szydło zapowiedziała, że do programu „Rodzina 500 plus” będą dodawane kolejne rozdziały.

– Będzie kompleksowo przedstawiony program dla rodzin. Teraz w najbliższym czasie zaprezentujemy program Mieszkanie plus. Chcemy żeby każdy w Polsce miał pewność i przekonanie, że może mieć własne mieszkanie, że rodzina może mieć własne mieszkanie, że może w tym mieszkaniu myśleć o spokojnym, bezpiecznym funkcjonowaniu rodziny, wychowaniu swoich dzieci. Tego Polacy oczekują i tego Polacy potrzebują – podkreśliła Beata Szydło.

Zaznaczyła, że w jej odczuciu ogromną wartością programu Rodzina 500 plus jest to, że jest on kierowany do wszystkich rodzin w Polsce.

Obecny na konferencji wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk mówił, że nie można utożsamiać polityki rodzinnej z polityką socjalną. Jego zdaniem pomoc rodzinie to inwestycja.

O korzyściach nie tylko dla rodzin, ale też dla samorządu, wynikających z programu Rodzina 500 plus mówił też prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Wyjaśnił, że w pewnym sensie traktuje ten program jako biznes.

– Dlatego, że te pieniądze wrócą do nas dzięki większemu popytowi wewnętrznemu na naszym rynku gnieźnieńskim – uważa Tomasz Budasz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: