PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzina 500Plus: MRPiPS zakończyło działalność swojej infolinii

  • PAP/MIW    22 lipca 2016 - 11:16
Rodzina 500Plus: MRPiPS zakończyło działalność swojej infolinii
Program Rodzina 500Plus ruszył 1 kwietnia. (fot. www.opole.uw.gov.pl)

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,  że zakończone zostało działanie infolinii uruchomionej przez resort na czas wdrożenia Programu "Rodzina 500+".
• Informacje na temat programu nadal będzie można uzyskać telefonicznie w Wydziale Polityki Społecznej danego Urzędu Wojewódzkiego.
• Od 1 marca obsługujący infolinię udzielili kilkanaście tysięcy porad oraz informacji.
Jak informuje MRPiPS w okresie funkcjonowania infolinii, tj. od 1 marca, udzielonych zostało kilkanaście tysięcy porad i informacji związanych z uzyskiwaniem uprawnień do świadczenia wychowawczego w ramach Programu "Rodzina 500+" oraz procedurą jego otrzymywania.

- Przypominamy, że informacje na temat Programu "Rodzina 500 plus", w tym również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdują się na stronach internetowych: Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i przewodniku po Programie "Rodzina 500+" w serwisie Obywatel.gov.pl. - informuje resort.

Czytaj też: Jak prawidłowo wypełnić wniosek o 500 plus i nie popełnić błędów?

- Jednocześnie podkreślamy, że Program "Rodzina 500 plus" ruszył od 1 kwietnia 2016 r. i od tego momentu podstawowym źródłem informacji na temat warunków uzyskania świadczenia wychowawczego w konkretnej, indywidualnej sprawie danej osoby, w tym aktualnego etapu postępowania administracyjnego na którym znajduje się złożony wniosek, jest gminny organ właściwy realizujący świadczenia wychowawcze, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się/otrzymującej świadczenie wychowawcze - w praktyce jest to najczęściej Ośrodek Pomocy Społecznej lub Urząd Miasta/Gminy, zaś w sprawach w których zastosowanie mają unijne przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego Urząd Marszałkowski/Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. - stwierdza komunikat,

Dane teleadresowe wszystkich ww. organów właściwych w każdej gminie w Polsce, z podziałem na województwa, do której należy zwrócić się w celu uzyskania informacji dotyczącej indywidualnej sprawy, zamieszczone są na stronie internetowej MRPiPS.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • K.W, 2016-09-08 13:03:15

    To nie sprawiedliwe 500 plus rodzice z jednym dzieckiem którzy oboje tyrają za marne grosze nie dostali tych pieniędzy a rodzice którzy nie pracuja i chlają za te pieniadze dostali to tylko w Polsce jest to mozliwe