PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęły się przedterminowe wybory prezydenta Radomska

  • PAP/AS    7 lutego 2016 - 07:56
Rozpoczęły się przedterminowe wybory prezydenta Radomska
O fotel prezydenta walczy sześcioro kandydatów (fot. Lukasz2/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

W Radomsku rozpoczęły się w niedzielę 7 lutego przedterminowe wybory prezydenta tego miasta. Ich przeprowadzenie zarządziła premier Beata Szydło po tym, jak dotychczasowa prezydent miasta  dostała się do Sejmu i zrezygnowała ze swego stanowiska.
O fotel prezydenta walczy sześcioro kandydatów: Ewa Drzazga (KWW Ewy Drzazgi), Jarosław Ferenc (KW "Razem dla Radomska"), Jacek Gębicz (KWW Wspólny Samorząd), Wiesław Kamiński (KW PiS), Jacek Rak (KWW Jacka Raka Kukiz'15) oraz Magdalena Spólnicka (KWW Magdaleny Spólnickiej).

Uprawnionych do głosowania jest prawie 38,8 tys. osób. Komisje obwodowe, których jest 24, czynne są od godz. 7 do 21. Każdy z głosujących otrzyma jedną kartkę z nazwiskami kandydatów ułożonymi w kolejności alfabetycznej. Można zagłosować tylko na jednego z nich; aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku kandydata.

Aby otrzymać kartę do głosowania, trzeba będzie przedstawić komisji dokument tożsamości. Może to być np. dowód osobisty czy paszport.

Jak poinformowała w niedzielę rano szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona, wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie o godz. 7.

Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, to 21 lutego odbędzie się druga tura głosowania. Przejdą do niej dwie osoby z największą liczbą głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.