PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruch Autonomii Śląska: Niemy protest Ślązaków w Katowicach

  • pt    27 października 2016 - 10:26
Ruch Autonomii Śląska: Niemy protest Ślązaków w Katowicach
Wykluczono ze społeczeństwa grupę ponad 800 tysięcy obywateli, którzy zadeklarowali się jako Ślązacy – pisze RAŚ (fot.facebook/RAŚ)

Odrzuceni. Niemy protest Ślązaków – pod taki hasłem Ruch Autonomii Śląska organizuje protest przeciwko odrzuceniu przez Sejm obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych.
Połączone sejmowe komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz mniejszości narodowych i etnicznych odrzuciły obywatelski projekt nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych mający na celu uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną.

- Tym samym wykluczono ze społeczeństwa grupę ponad 800 tysięcy obywateli, którzy w Spisie Powszechnym zadeklarowali się jako Ślązacy – pisze na swoim profilu społecznościowym Ruch Autonomii Śląska.

Członkowie RAŚ dodają, że w opinii posłów Kukiz 15 i Prawa i Sprawiedliwości, Ślązacy mają czuć się tylko i wyłącznie Polakami.

- Nie zgadzamy się z taką decyzją komisji. Jest ona krzywdząca dla wszystkich mieszkających i płacących podatki Ślązaków, którzy popierali Obywatelski Projekt Ustawodawczy - czytamy.

W związku z decyzją posłów RAŚ organizuje 27 października manifestację.


- O godzinie 12:00 spotykamy się na placu Szewczyka w Katowicach aby wyrazić swój sprzeciw wobec bulwersującej decyzji parlamentarzystów – piszą członkowie Ruchu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Lipinski Jozik, 2016-10-30 21:27:16

    To co zabral nam w 1939 hitlerowski rzad niemiecki, przedluzyl za pomoca stalinowskich sowietow rzad polski, Nowy model prawa? Albo nowy model sprawidliwosci w europie? Jednostkom zwraca sie ziemie, posiadlosci, a narod slonski pozbawia sie tozsamosci tylko dlatego ze sie nie jest narodem wybranym...? Nasza narodowa historia jest dluzsza od innych narodowosci uznawanych przez rzady w Warszawie. Choc nie mialy tak pozytywnego wplywu na rozwoj Krolestwa Polskiego jak Slonzacy. Przypome 1. Zalozenie Klasztoru Jasnogorskiego wokol ktorego rozwinieto szkolnictwo , 2.Zalozenie miasta Lwow,3. Finansowanie Gdyni wraz z infraktrukstura wojskowa ( ms.Orzel budowany w Antwerpii finansowany przez banki slonskie) i.t.p. Kto tego uczy??? Bylismy narodem ,jestemy narodem i bedziemy narodem slaskim!!!  rozwiń
  • Henryk Mościbrodzki, 2016-10-28 22:26:56

    Jeżeli ŚLĄZACY cokolwiek chcą osiągnąć, muszą być SOLIDARNI! Los Śląska zależy tylko i wyłącznie od aktywności jego mieszkańców, a nie od przysłowiowej Warszawy.