PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruch miejski wspierający kandydaturę prof. Chybickiej na prezydenta Wrocławia przeciwko Ujazdowskiemu

  • PAP/JS    4 kwietnia 2018 - 20:05
Ruch miejski wspierający kandydaturę prof. Chybickiej na prezydenta Wrocławia przeciwko Ujazdowskiemu
Do tej pory zapowiadano, że kandydatką Platformy w stolicy Dolnego Śląska będzie posłanka, prof. Alicja Chybicka. (fot. facebook)

Wrocławski Ruch Obywatelski, który wspierał i brał udział w tworzeniu programu wyborczego prof. Alicji Chybickiej (PO) jako kandydatki na prezydenta Wrocławia, opowiedział się przeciwko kandydaturze Kazimierza M. Ujazdowskiego.
We wtorek lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że rekomenduje miejskim strukturom PO kandydaturę europosła, w przeszłości m.in. wiceprezesa PiS, Kazimierza Michała Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Do tej pory zapowiadano, że kandydatką Platformy w stolicy Dolnego Śląska będzie posłanka, prof. Alicja Chybicka.

Tomasz Owczarek lider Wrocławskiego Ruch Obywatelskiego, który był "prawą ręką" prof. Chybickiej powiedział, że o rekomendacji dla Ujazdowskiego ruchy miejskie wspierające Chybicką dowiedziały się z konferencji prasowej. "Po pierwsze to niedopuszczalne, by mówić o kandydacie na prezydenta Wrocławia w Warszawie, a po drugie nie konsultowano z nami tej kandydatury, a my się napracowaliśmy przy programie dotychczasowej kandydatki PO" - powiedział Owczarek.

Dodał, że była mowa ze strony PO, iż możliwa jest zmiana kandydata. "Ale mówiono raczej o takim kandydacie, który będzie budował szersze porozumienie, a jest wręcz przeciwnie" - stwierdził. Podkreślił, że wyłaniając demokratycznego kandydata "wypadałoby choćby zapytać swoich partnerów".

Zdaniem Owczarka, Ujazdowski to zły kandydat na prezydenta Wrocławia. "Dla nas szyldy partyjne są drugorzędne. My oczekujemy od kandydata znajomości problematyki miejskiej. Ja byłem wczoraj na spotkaniu z panem Ujazdowskim, on nie ma wizji rozwój Wrocławia" - mówił Owczarek. Dodał, że przyszły prezydent Wrocławia powinien wiedzieć choćby, gdzie i jak powinny być wymieniane piece, gdzie powinien powstać park, a gdzie nowa inwestycja tramwajowa.

We Wrocławiu walkę o fotel prezydenta na razie zapowiedzieli: kandydat Nowoczesnej Michał Jaros, Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy oraz przedsiębiorca Robert Butwicki, popierany przez partię Wolni i Solidarni.

Rządzący piątą kadencję Wrocławiem Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.