Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” chce być alternatywą dla partii politycznych

  • MN, PAP/EM
  • 14-03-2017
  • drukuj
We wtorek, 14 marca, zainaugurowano powstanie Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni", która ma być alternatywą dla partii politycznych w wyborach w 2018 r.
Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” chce być alternatywą dla partii politycznych
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. (fot. facebook.com/PrezydentSzczecina)

• Powstała nowa formacja - Ruch Samorządowy „Bezpartyjni”, złożony z prezydentów miast, burmistrzów, radnych.

• Ruch chce być w najbliższych wyborach samorządowych alternatywą dla partii politycznych.

• Będzie miał jedną ogólnopolską listę i wspólną kampanię przed wyborami.

• Docelowo ruch "Bezpartyjni" ma mieć przedstawicieli w każdym wojewódzkie. 

W konferencji inaugurującej ruch wzięli udział prezydenci: Szczecina Piotr Krzystek, Zielonej Góry Janusz Kubicki, Lubina Robert Raczyński, a także burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, przewodniczący Rady Miejskiej w Augustowie Filip Chodkiewicz i radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Łukasz Mejza.

Konferencja inauguracyjna (fot.mat.pras.)
Konferencja inauguracyjna (fot.mat.pras.)

Samorządowcy przekonywali we wtorek, że 98 proc. Polaków nie należy do partii politycznych, a 2 proc. przedstawicieli partii decyduje o naszym życiu.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek podkreślił, że zdecydowana większość samorządowców jest bezpartyjna.

- Stąd nasza inicjatywa. Chcemy jako samorządowcy pokazać, że partie polityczne to nie jest jedyna alternatywa w Polsce. Chcemy pokazać, że samorządowcy potrafią mówić jednym głosem, potrafią walczyć o to, co jest najważniejsze - mówił.

Jak zaznaczył, Ruch Samorządowy "Bezpartyjni" zamierza swoją ofertę współpracy przedstawić także innym samorządowcom.

Czytaj też: Zdanowska, Krzystek, Adamowicz, Wiśniewski, Kubicki: tak dla referendum ws. ordynacji wyborczej

- Chcemy stworzyć wspólny ruch, który w najbliższych wyborach samorządowych będzie alternatywą dla partii politycznych - podkreślił.

- Celem jest ruch polityczny i do takiego chcemy zmierzać. Chcemy zaproponować samorządowcom w skali kraju utworzenie wspólnych porozumień politycznych, dotyczących również uczestnictwa w wyborach samorządowych, od województwa po powiat, gminę – nadmienił prezydent Lubina Robert Raczyński.

Na konferencji zapowiedziano, że przed wyborami samorządowymi ma być jedna ogólnopolska lista Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni". Ma on docelowo posiadać przedstawicieli w każdym województwie, przy czym każdy region będzie samodzielny w działaniu i w doborze kandydatów. Wspólna ma być też kampania dla całego ruchu.

 


KOMENTARZE (17)ZOBACZ WSZYSTKIE

Popieram, nie można bezczynnie patrzeć jak jeden człowiek niszczy Polskę.Nie pozwolimy na to wkrótce ulice wypełnią się jeszcze bardziej i mądrość naszych obywateli przezwycięży nienawiść i pychę PIS.

lolo, 2017-03-21 20:47:37 odpowiedz

Do czytelnik: Czytelnik nie czyta, tylko słucha propagantystów PiS. Z całym sercem popieram tę inicjatywę, wszak w terenie kłótnie partyjne potrzebne są jak woda w butach. Wierzę, że w ten sposób więcej obywatemi stanie do wyborów samorządowych.

wdzivny, 2017-03-21 18:48:23 odpowiedz

Do Rynek: Właśnie. Za czasów Tuska, nikt oprócz ludzi z PiS-u nie protestował, bo łatwiej było coś ukraść dla siebie a potem resztę Polski sprzedać kapitałowi zachodniemu.

czytelnik, 2017-03-18 14:06:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE