PARTNER PORTALU
 • BGK

Ruch Samorządowy "Bezpartyjni" teraz także w Wielkopolsce

 • MN    7 kwietnia 2017 - 11:52
Ruch Samorządowy "Bezpartyjni" teraz także w Wielkopolsce
Ruch Samorządowy "Bezpartyjni" chce się rozrastać o kolejne województwa. (fot. Bezpartyjni)

Powiększają się struktury powołanego przed miesiącem Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni".
• Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” rozrasta się o kolejne województwa – współpracę z ruchem podjęli ostatnio samorządowcy z Wielkopolski.

• Powołano zarząd stowarzyszenia „Bezpartyjni-Wielkopolska”, w którego skład wchodzą prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie z tego regionu.

• Ich zadaniem będzie kierowanie projektem "Bezpartyjni" na terenie woj. wielkopolskiego, jak również przygotowanie ogólnopolskiej konwencji programowej.

Podczas Wielkopolskiej Konferencji Samorządowej, która odbyła się w Tarnowie Podgórnym, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast powołali ruch społeczny pod nazwą "Bezpartyjni – Wielkopolska". Jedną z pierwszych decyzji nowo powstałego stowarzyszenia było nawiązanie współpracy z ogólnopolskim Ruchem Samorządowym "Bezpartyjni".

Akt założycielski podpisało 61 samorządowców. Prezesem zarządu został Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego. W zarządzie zasiadają również prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, a także inni burmistrzowie i wójtowie z Wielkopolski. Pierwszym zadaniem powołanego zarządu będzie zorganizowanie ogólnopolskiej konwencji programowej.

Czytaj też: Olgierd Geblewicz ostro o Bezpartyjnych: "To traktowanie ludzi, jak idiotów"

- Stowarzyszenie "Bezpartyjni-Wielkopolska" jest podmiotem niezależnym, zorientowanym na sprawy bliskie naszemu regionowi. Jednak mamy świadomość, że działanie w skali ogólnopolskiej daje szansę na większą skuteczność podejmowanych inicjatyw. Stąd też współpracujemy z ogólnopolskim ruchem samorządowym Bezpartyjni – tłumaczy przewodniczący stowarzyszenia Tadeusz Czajka.

Zadowolenia z tej współpracy nie ukrywa Piotr Krzystek, prezydent Szczecina i jeden z założycieli ruchu „Bezpartyjnych”.  

- Bezpartyjni się rozrastają. Powołanie struktur w Wielkopolsce potwierdza, że jest wielu samorządowców myślących podobnie. Nie jesteśmy zainteresowani walką polityczną, ale rozwiązywaniem codziennych problemów mieszkańców. Tego od nas oczekują i tym zajmuje się na co dzień – mówi Krzystek i dodaje: - Jestem przekonany, że już niebawem idea Bezpartyjnych rozszerzy się na kolejne województwa.

Czytaj też: Bezpartyjni odpowiadają na krytykę marszałka: "Dyskredytuje pan potencjalnych sojuszników"

Ruch Samorządowy "Bezpartyjni" to nowa siła na polskiej scenie, która została zawiązana w zeszłym miesiącu  m.in. przez prezydentów Piotra Krzystka (Szczecin), Roberta Raczyńskiego (Lubin) i Janusza Kubickiego (Zielona Góra), a także burmistrza Krystiana Kosztyłę (Ścinawa), Filipa Chodkiewicza (Przewodniczącym RM Augustów) oraz Łukasza Mejzę (Przewodniczący Klubu Radnych "Bezpartyjni Samorządowcy” w Sejmiku Lubuskim).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Kobieta, 2017-07-19 13:45:52

  Kiedy to skakanie z korytka do korytka się skończy..Przecież to nic innego, jak formuła zatrzymania stanowiska na zawsze! Polacy, domagajmy się głosowania na nazwisko! Jeśli prezydent,burmistrz czy wójt jest ekstra w działaniu, to nie potrzebne żadne partie, żadne nie-partie" ludzi sami oceni...ą i wybiorą.Co wy tu znowu za cuda ludziom proponujecie? Próba zatrzymania pod nowym szyldem? Po co? Przecież każdy w Wielkopolsce już wie, że to walka o pozostanie na stołku.Oj, Polacy, nie dajmy się tak w trąbę robić..Dość!  rozwiń
 • zszokowany, 2017-06-24 23:17:27

  Pan Wójt Czajka wystąpił z PO? sasiadka-czytaj.pl/archiwum/2014_11.pdf - strona 12 (kandydaci na wójta w ostatnich wyborach samorządowych): 1. CZAJKA Tadeusz ... zgłoszony przez KWW „Partnerstwo i Gospodarność”, członek partii politycznej Platforma Obywatelska RP
 • wyborca, 2017-06-22 14:58:36

  "bezpartyjni" może "bezkorytowi" - śmiech na sali.