PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska: nowe zajęcia dla seniorów. Ostatni dzwonek na zapisy

  • Rynek Seniora/Dziennik Zachodnie    22 sierpnia 2016 - 17:58

Gimnastyka zdrowotna, kursy językowe i z obsługi komputera, malarstwo, rękodzieło, czy rzeźba - to tylko niektóre kursy, w których będą mogły uczestniczyć osoby po 60. roku życia w Rudzie Śląskiej.
Stowarzyszenie Pro Ethica, jak co roku, przygotowało dla rudzkich seniorów mnóstwo atrakcyjnych zajęć. Wszystkie zajęcia będą się odbywały, tradycyjnie już, w Centrum Inicjatyw Społecznych „Stara Bykowina” (ul. 11 Listopada 15 a) oraz filii bibliotecznej nr 18. Deklaracje uczestnictwa można składać już tylko do 25 sierpnia 2016 roku.

W nadchodzącym sezonie uruchomionych zostanie sześć grup gimnastyki zdrowotnej. Seniorzy wezmą także udział w zajęciach z ruchu zdrowotnego, tańca i choreografii.

Kolejnym projektem, który ruszy już od września będzie Klub Babci, Dziadka i Wnusia, który ma sprzyjać integracji międzypokoleniowej, ponieważ seniorzy mogą brać udział w zajęciach wraz ze swoimi 2, 3 i 4-letnimi wnuczętami.

Podczas spotkań dzieci pod okiem pedagoga bawią się z rówieśnikami, dziadkowie zaś uczą się nowych zabaw, ale też odpoczywają i mają szansę na spotkanie z ludźmi.

Wszystkie zajęcia są dla uczestników nieodpłatne. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Programu Aktywności Społecznej dla Osób Starszych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: