PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza kwalifikacja wojskowa. Obejmie m.in. mężczyzn urodzonych w 1997 roku

  • Parlamentarny.pl (JS)    1 lutego 2016 - 22:20
Rusza kwalifikacja wojskowa. Obejmie m.in. mężczyzn urodzonych w 1997 roku
Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych (Fot. sxc.hu)

• Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień oraz starostów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
• Obejmie ona m.in.: mężczyzn urodzonych w 1997 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
• Kwalifikacja będzie trwała od 1 lutego do 29 kwietnia 2016 roku
Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, kwalifikacja wojskowa obejmie m.in.: mężczyzn urodzonych w 1997 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Na kwalifikacje będą musiały się zgłosić także osoby (mężczyzn i kobiety) urodzone w latach 1995 i 1996, które w latach poprzednich zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kategoria zdolności B) oraz osoby (mężczyzn i kobiety) urodzone w latach 1995 i 1996, które w latach poprzednich zostały przez powiatowe komisje lekarskie uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kategoria zdolności B), a termin, na który orzeczona została wobec nich kategoria czasowej niezdolności do służby,  upłynie po 29 kwietnia br.,

Kwalifikacja obejmie również kobiety urodzone w latach 1992-1997, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Ponadto do kwalifikacji mogą zostać wezwane osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

Więcej na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.