PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza proces byłego marszałka Podkarpacia

  • PAP/JL    19 kwietnia 2016 - 07:54
Rusza proces byłego marszałka Podkarpacia

Sąd Okręgowy w Przemyślu rozstrzygnie o winie i karze byłego marszałka woj. podkarpackiego. Fot. Pixabay.com

Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu 22 kwietnia ma się rozpocząć proces byłego marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K.
Lubelska prokuratura oskarżyła go o korupcję, płatną protekcję i gwałt. Postawiła mu łącznie 16 zarzutów. Razem z K. na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze osiem innych osób.

Najobszerniejsza część zarzutów wobec Mirosława K. dotyczy przestępstw urzędniczych, to znaczy płatnej protekcji i korupcji.

W okresie, jaki obejmuje akt oskarżenia, Mirosław K. pełnił funkcje wojewody podkarpackiego, a później marszałka woj. podkarpackiego. Na te stanowiska desygnowany był przez Polskie Stronnictwo Ludowe, którego był wówczas członkiem. Z ugrupowania wystąpił po postawieniu mu zarzutów przez prokuraturę.

Jeden z zarzutów dotyczy zgwałcenia i molestowania seksualnego podległej Mirosławowi K. pracownicy. Miało do tego dojść w latach 1999-2001, gdy K. był urzędnikiem jednego ze starostw powiatowych woj. podkarpackiego.

Mirosław K. w trakcie śledztwa nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów.

Pozostali oskarżeni to osoby, które bezpośrednio lub pośrednio były powiązane z wręczaniem lub obiecywaniem korzyści majątkowych Mirosławowi K. Prokuratura oskarżyła ich o przestępstwa m.in. płatnej protekcji i przekupstwa funkcjonariuszy publicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.