PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył Budżet Obywatelski w Gdyni

  • JS    17 marca 2017 - 22:07
Ruszył Budżet Obywatelski w Gdyni
Na realizację zadań wybranych przez mieszkańców w tym roku jest 5 310 198 złotych. (fot. gdynia.pl)

Od dziś, 17 marca można składać wnioski do budżetu obywatelskiego w Gdyni.
Na realizację zadań wybranych przez mieszkańców w tym roku jest 5 310 198 złotych.

Pod głosowanie będą mogły zostać oddane projekty dotyczące ładu przestrzennego w zakresie estetyzacji otoczenia; rekreacji; działań inwestycyjnych i remontowych w przestrzeni publicznej z wyłączeniem budynków oraz zmian organizacji ruchu na drogach gminnych i wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb pieszych, osób niepełnosprawnych, seniorów, rowerzystów i innych uczestników ruchu z ograniczeniem mobilności i komunikacji.

- Należy pamiętać, że zgłaszany projekt powinien zakładać ogólnodostępność dla wszystkich mieszkańców. To znaczy, że każdy zainteresowany powinien mieć swobodny dostęp do realizacji przez co najmniej sześć godzin od poniedziałku do piątku oraz przez 10 godzin w soboty i niedziele (w przedziale czasowym 8.00-22.00). Nie będzie mógł to być zatem np. plac zabaw na zamkniętym terenie czy park piknikowy tylko dla mieszkańców jednego osiedla – mówi Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynującego gdyński BO.

Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Gdyni, który zyska poparcie 25 zameldowanych mieszkańców dzielnicy, w której realizowany miałby być projekt. Nowością w tegorocznych zasadach jest to, że wnioski, które w poprzednich latach zostały pozytywnie zweryfikowane i poddane pod głosowanie mieszkańców, można złożyć jeszcze raz i to bez ponownego zbierania podpisów gdynian. 

Kolejną zmianą jest także obowiązek wpisania we wniosek tytułu, który wprost wskazywać będzie na tematykę inicjatywy. To ma przyspieszyć weryfikację wniosków oraz ułatwić głosowanie mieszkańcom. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.