PARTNER PORTALU
  • BGK

Rutka Tartak, wybory: Piotr Sinkiewicz jedynym kandydatem na wójta

  • PAP/AT    8 września 2017 - 09:43
Rutka Tartak, wybory: Piotr Sinkiewicz jedynym kandydatem na wójta
Wybory: Piotr Sinkiewicz kandydatem na wójta gminy Rutka Tartak (fot.sxc.hu)

8 października 2017 r. odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Rutka Tartak (Podlaskie). Zarejestrowany został tylko jeden komitet - Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Sinkiewicza.
Jeden komitet wyborczy zarejestrował się w suwalskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w przedterminowych wyborach wójta gminy Rutka Tartak (Podlaskie), które odbędą się 8 października . W lipcu z funkcji wójta zrezygnował Jan Racis.

Jak poinformowano w suwalskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, termin zgłaszania komitetów minął w środę (7 września). Do tego czasu został zarejestrowany jeden komitet - Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Sinkiewicza. Piotr Sinkiewicz pełnił dotąd funkcję zastępcy wójta w gminie.

Czytaj tez: Wyborcza jesień przed nami. W 2018? Nie, już w tym roku

Komitet ma czas do 21 września, aby zgłosić swojego kandydata w wyborach na wójta Rutki Tartak. Jak informuje suwalska delegatura KBW, w przypadku kiedy w wyborach jest jeden kandydat, wyborcy głosują na "Tak" lub "Nie".

Jan Racis był wójtem Rutki Tartak od 1990 roku. Był jednym z najdłużej pełniących tę funkcję w Polsce. Zrezygnował ze stanowiska ze względu na chorobę, która uniemożliwia mu kierowanie gminą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.