PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryszard Petru dumny z koalicji PO i Nowoczesnej: To ja dokonałem pierwszego kroku

  • PAP/AT    16 kwietnia 2018 - 10:30
Ryszard Petru dumny z koalicji PO i Nowoczesnej: To ja dokonałem pierwszego kroku
W przypadku Mazowsza i Warszawy - to najlepsza koalicja, jaką udało się dotychczas wynegocjować - powiedział Petru (Ryszard Petru, fot.twitter.com/RyszardPetru)

Koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, to jest coś, z czego jestem osobiście bardzo dumny, bo to ja dokonałem pierwszego kroku - powiedział były lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
  • To ja dokonałem pierwszego kroku i tego efekty są dzisiaj po pół roku - powiedział Petru o koalicji PO i Nowoczesnej.
  • Dodał, że w przypadku Mazowsza i Warszawy - to najlepsza koalicja, jaką udało się dotychczas wynegocjować.
  • Pytany o propozycje, które PiS i Zjednoczona Prawica przedstawiły na sobotnie (14 kwietnia) konwencji ocenił, że jest to "festiwal obietnic, próba wyjścia PiS do przodu, pokazanie: znowu będziemy rozdawać, głosujcie na nas".

"Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska" - pod taką nazwą obie formacje wystartują wspólnie w wyborach samorządowych - poinformowali na sobotniej konwencji liderzy PO i Nowoczesnej. Zapowiedzieli zwycięstwo wyborcze, które na 100-lecie niepodległości "obroni" samorząd przed "zarazą PiS".

Koalicja obejmie m.in. wspólne listy do sejmików (w Warszawie również do rady miasta i rad dzielnic), a także kandydatów na włodarzy miast. W stolicy wystartują wspólnie Rafał Trzaskowski z PO jako kandydat na prezydenta i Paweł Rabiej z Nowoczesnej (ewentualny przyszły wiceprezydent).

"Ta koalicja Platformy i Nowoczesnej, to jest coś, z czego jestem osobiście bardzo dumny, bo to ja dokonałem pierwszego kroku, mianowicie uzgodniłem tandem Trzaskowski-Rabiej w Warszawie i tego efekty są dzisiaj po pół roku" - powiedział Petru w poniedziałek w radiu Tok FM. "To jest - akurat w przypadku Mazowsza i Warszawy - najlepsza koalicja, jaką udało się dotychczas wynegocjować" - podkreślił polityk.

W sobotę (14 kwietnia) odbyła się też konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna", podczas której premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. niższy ZUS dla małych firm, obniżenie podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw z 15 do 9 proc., uruchomienie programu Dostępność plus, utworzenie funduszu remontu i budowy dróg lokalnych o wartości 5 mld zł. Premier zapowiedział także, że w 2019 r. w ramach programu Mieszkanie plus w budowie będzie 100 tys. mieszkań.

Oceniając te propozycje, b. lider Nowoczesnej powiedział: "To tworzy wrażenie, że premier Morawiecki zamiast zarabiać, jednak dalej wydaje, tak jak Beata Szydło". Jak przekonywał, "rozdawnictwo wszystkim jest najgorszą rzeczą, jaka może się zdarzyć". Ponieważ - zaznaczył - "rozdawanie pieniędzy osobom relatywnie zamożnym, albo bardzo zamożnym, to marnotrawco środków". "Podsumowując: to jest festiwal obietnic, próba wyjścia PiS do przodu, pokazanie: znowu będziemy rozdawać, głosujcie na nas" - ocenił Petru.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Obserwator, 2018-04-16 11:15:25

    Ale na ulicy jest wiele kamer,jakoś wolimy aby były.Tylko przestępcom to nie pasuje