PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryszard Petru: Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję jak go zrealizować

  • PAP/AT    22 listopada 2017 - 08:39
Ryszard Petru: Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję jak go zrealizować
Petru zwrócił się do działaczy swojej partii z listem, w którym przekonuje, że ma wizję tego, jak skutecznie realizować program Nowoczesnej (Ryszard Petru, fot.facebook.com/PetruRyszard)

Na naszych oczach, dzień po dniu, ustawa po ustawie, zmienia się ustrój Polski. Musimy być gotowi na powstrzymanie tej destrukcji i wprowadzenie realnych zmian, dla realizacji których powstała Nowoczesna - napisał Ryszard Petru w liście do działaczy swojej partii.
• W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Konwencja krajowa Nowoczesnej, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego partii.

• O to stanowisko będą się ubiegać: obecny szef Ryszard Petru, szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz poseł Piotr Misiło.

• Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję, jak go skutecznie zrealizować - napisał Ryszard Petru w liście do działaczy swojej partii.

• Jako jej przewodniczący chcę zrewolucjonizować podejście państwa do przedsiębiorczości, zreformować służbę zdrowia, zmienić myślenie o edukacji - zaznaczył.

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Konwencja krajowa Nowoczesnej, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego partii. O to stanowisko będą się ubiegać: obecny szef Ryszard Petru, szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz poseł Piotr Misiło. We wtorek (21 listopada) z kandydowania zrezygnowali posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Paweł Pudłowski; poinformowali, że poparli kandydaturę Katarzyny Lubnauer.

Petru zwrócił się do działaczy swojej partii z listem, w którym przekonuje, że ma wizję tego, jak skutecznie realizować program Nowoczesnej.

"Na naszych oczach, dzień po dniu, ustawa po ustawie, zmienia się ustrój Polski. Musimy być gotowi na powstrzymanie tej destrukcji i wprowadzenie realnych zmian, dla realizacji których powstała Nowoczesna. To, czy będziemy gotowi i jaką partią będziemy po 25 listopada, zależy tylko od nas" - napisał Petru do delegatów.

Czytaj też: Petru zapowiada szturm na samorządy. Szuka kandydatów na prezydentów czy burmistrzów miast

Przypomniał, że idea stworzenia Nowoczesnej powstała blisko trzy lata temu. "Chciałem wnieść do polskiej polityki już dawno zapomniane wartości - profesjonalizm, wierność zasadom, lojalność i uczciwość. Były już w Polsce partie, które domagały się wolności gospodarczej, niskich podatków, rozdziału kościoła od państwa, legalizacji związków partnerskich i swobód obywatelskich. Ale wszystkie utonęły w wewnętrznych sporach, koteriach i intrygach. Nie możemy popełnić tego samego błędu" - podkreślił lider Nowoczesnej.

Podziękował wszystkim, którzy zaufali mu, gdy partia dopiero powstawała. Jak zaznaczył, był to "start od zera", dzięki któremu partii, której przewodniczy, udało się zebrać ok. 9 mln zł na kampanię wyborczą, "wypromować ideę Nowoczesnej" i wprowadzić do Sejmu 28 posłów. "Kontakty międzynarodowe zaowocowały trwałą współpracą z ALDE, dzięki czemu, mimo braku europosłów, Nowoczesna jest dzisiaj cenionym członkiem liberałów w Parlamencie Europejskim. To powód do wielkiej dumy" - napisał Petru.

"Stoimy dzisiaj przed poważnym wyborem. Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję, jak go skutecznie zrealizować. Stworzony przeze mnie zespół - w obliczu utraty finansowania partii z budżetu państwa - od ponad dwóch lat zdobywa środki na działanie partii i zdobędzie je również na sfinansowanie czekającej nas kampanii wyborczej" - przekonuje w liście Petru.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jury, 2017-11-22 08:55:32

    Nominacja na dowcip miesiąca przyjęta.