PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryszard Petru: Nowoczesna wystawi własnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

  • PAP/JS    11 lipca 2017 - 21:10
Ryszard Petru: Nowoczesna wystawi własnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich
Ryszard Petru (fot.twitter)

Nowoczesna planuje wystawienie własnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich w przyszłorocznych wyborach samorządowych – zapowiedział szef partii Ryszard Petru. Potwierdził, iż kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy jest Paweł Rabiej.
• Petru zaznaczył, iż w przypadku byłych miast wojewódzkich, decyzje o kandydatach Nowoczesnej w najbliższych wyborach samorządowych będą podejmowały lokalne i regionalne władze partii.

• Marcin Podsędek, reprezentujący mazowieckie struktury Nowoczesnej poinformował, że partia już tworzy tam pierwsze listy wyborcze kandydatów, którzy będą ubiegać się w przyszłym roku o miejsca w samorządach.

"Co do zasady, w większości miast obecnych wojewódzkich, wszystko na to wskazuje, że przy braku otwartości Platformy Obywatelskiej na współpracę, będziemy wystawiać własnych kandydatów. Natomiast podtrzymuję swą ofertę, że popieramy się nawzajem w drugiej turze. Czyli: nasz kandydat przechodzi do drugiej tury, oni go popierają, ich przechodzi, my go popieramy" - powiedział Petru podczas konferencji prasowej w Płocku (Mazowieckie).

Pytany o kandydata Nowoczesnej na prezydenta Warszawy odparł: "Paweł Rabiej jest kandydatem warszawskich struktur. I wszystko na to wskazuje, że ostatecznie zostanie zatwierdzony na początku września przez zarząd krajowy. Ale w zarządzie krajowym jest kilka jeszcze innych osób, oprócz mnie, w związku z czym nie chcę sugerować. Natomiast wiele na to wskazuje, że będzie on tą właśnie osobą".

Petru zaznaczył, iż w przypadku byłych miast wojewódzkich, decyzje o kandydatach Nowoczesnej w najbliższych wyborach samorządowych będą podejmowały lokalne i regionalne władze partii.

"To będą osoby, które mają doświadczenie zawodowe. Chcielibyśmy, żeby te osoby były młode duchem, które wnosiłyby nową energię. Jestem przekonany, że w wielu miastach polskich potrzebne są nowe pomysły, nowe inicjatywy, nawet, jeżeli jesteśmy dotychczas zadowoleni z tego co, prezydenci zrobili. Bo chodzi o nową energię, nowe pomysły, tak naprawdę chodzi o nowoczesność" - oświadczył szef Nowoczesnej.

Marcin Podsędek, reprezentujący mazowieckie struktury Nowoczesnej poinformował, że partia już tworzy tam pierwsze listy wyborcze kandydatów, którzy będą ubiegać się w przyszłym roku o miejsca w samorządach.

"Jako mazowiecka Nowoczesna przygotowujemy się bardzo mocno do wyborów samorządowych. Tworzymy listy wyborcze w najważniejszych ośrodkach. Będziemy wystawiali naszych kandydatów w najważniejszych ośrodkach na prezydentów i burmistrzów miast. W Płocku również wystawiamy naszą silną reprezentację w wyborach do rady miejskiej. Bierzemy także pod uwagę wystawienie kandydata na prezydenta miasta Płocka" - powiedział Podsędek.

Petru zarzucił rządowi podnoszenie podatków wbrew wcześniejszym obietnicom. Skrytykował przy tym projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS, nad którym w środę (12 lipca) będzie debatował Sejm. Projekt zakłada dofinansowanie z nowej opłaty paliwowej w wysokości 20 gr za litr inwestycji w drogi lokalne i mosty na drogach wojewódzkich.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.