PARTNER PORTALU
 • BGK

Ryszard Petru prezydentem Wrocławia? Jest stanowisko Nowoczesnej

 • PAP/PSZ    3 stycznia 2018 - 10:51
Ryszard Petru prezydentem Wrocławia? Jest stanowisko Nowoczesnej
Czy prawdą jest, że Grzegorz Schetyna widziałby Ryszarda Petru na stanowisku prezydenta Wrocławia? (fot. Twitter)

To jest jakiś humbug - tak na doniesienia o tym, że Ryszard Petru miałby kandydować na prezydenta Wrocławia zareagowała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. "Nie ma takiego tematu" - stwierdziła.
Serwis Gazeta.pl poinformowała, że od kilkunastu dni wśród wrocławskich polityków krążą pogłoski o możliwym starcie byłego szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru w wyborach na prezydenta miasta. Zgodnie z doniesieniami portalu, do kandydowania na prezydenta Wrocławia, Petru ma namawiać szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jeden z działaczy Platformy tłumaczy, że wystawienie Petru, to pomysł na znalezienie wspólnego kandydata opozycji w wyborach na prezydenta Wrocławia.

Katarzyna Lubnauer pytana 3 listopada w TVN24, czy "Wrocław dla Ryszarda Petru to dobry pomysł", oceniła, że "to jest jakiś +humbug+". Jak podkreśliła, "nie ma takiego tematu, od początku nie było takiego tematu".

Czytaj także: Wybory samorządowe to dla PiS priorytet

Przypomniała, że kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia jest poseł Michał Jaros. "Naszym kandydatem jest Michał Jaros, i pozostanie (nim)" - zadeklarowała szefowa partii.

Kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia jest posłanka prof. Alicja Chybicka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Prof. Glass, 2018-01-04 11:48:07

  To śmierć dla tego pięknego miasta. Od czterech lat Dudi I zwany "Szeryfem" robi z tego turystyczną szczalnię dla zakompleksionych Angoli i obóz pracy dla Ukraińców. Nie mamy gospodarza, mieszkańcy czują się tu jak intruzi! Czas z tym skończyć! Swetru "wstawi" tam swoją sitwę, t...o dopiero będzie "małpi gaj"!  rozwiń
 • Omyłka 100 lecia, 2018-01-03 16:28:44

  Petru z nowoczesnej członek Prezydentem od sześciu ,ale boleści.
 • Szlezwik Holszt Lub Nauer, 2018-01-03 12:52:08

  Co tam prezydent Wrocławia - na Gubernatora Madery trzeba wystawić!