PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryszard Petru: Wybory samorządowe powinny odbyć się przed 11 listopada

  • PAP/JS    1 października 2017 - 19:50
Ryszard Petru: Wybory samorządowe powinny odbyć się przed 11 listopada
Ryszard Petru zaapelował do uczestników konwencji, aby startowali w przyszłych wyborach "wszędzie, gdzie się da". (fot. Nowoczesna/twitter.com)

Przyszłoroczne wybory samorządowe powinny odbyć się przed 11 listopada - powiedział w Szczecinie podczas regionalnej konwencji Nowoczesnej jej lider Ryszard Petru.
"Fundamentalną kwestią będzie to, że PiS bezczelnie wykorzysta środki publiczne - bo umie to robić w sposób chamski - do tego, aby nakręcić propagandę propisowską w kampanii wyborczej. Z naszej strony będziemy robić wszystko, żeby mówić, że to jest zły termin, że wybory powinny się odbyć przed 11 listopada" - powiedział Petru. "Uważam za bezczelną propozycję Kaczyńskiego, żeby były tuż po święcie narodowym" - dodał.

Petru zaapelował do uczestników konwencji, aby startowali w przyszłych wyborach "wszędzie, gdzie się da".

"Mamy 6 tys. członków. Mamy taką olbrzymią siłę witalną, bo to są ludzie młodzi duchem, ludzie energiczni i w wielu miejscowościach już teraz dogadują się i tworzą komitety lokalne różnych partii, różnych stowarzyszeń po to, żeby wygrać prezydenturę burmistrza miasta czy wójta. I to jest fundamentalne. Startujemy wszędzie, gdzie się da. Proponujemy nasze rozwiązania, ewentualnie w drugiej turze popieramy się nawzajem" - dodał.

Lider Nowoczesnej apelował też, żeby podczas współpracować z innymi ugrupowaniami. "Im niżej, tym więcej współpracy z innymi partiami, im wyżej tym trudniejsza jest ta współpraca. Musimy to brać pod uwagę. We wszystkich miastach wojewódzkich będziemy wystawiać swoich kandydatów" - powiedział.

"Jesteśmy otwarci na koalicje, ale tylko koalicje podmiotowe. Nie zgadzamy się na żadną sytuację, w której nasz program nie jest realizowany, żeby nasi ludzie nie mieli silnej reprezentacji" - mówił.

"My nie chcemy wpływać na państwa wybory lokalne, natomiast ostatecznie chcielibyśmy mieć możliwość zatwierdzenia ostatecznej listy (kandydatów-red)" - powiedział.

Jak dodał "ostateczne terminy wyborów wszystkich kandydatów na prezydentów to będzie początek przyszłego roku".

Wcześniej o konieczności przesunięcia terminu wyborów samorządowych mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu powiedział, że przesuniecie daty wyborów samorządowych "to bardzo dobry pomysł". Jak zastrzegł, nie ma decyzji w tej sprawie, ale - jak zaznaczył - bardzo popiera pomysł, żeby zmienić datę wyborów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.