PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryszard Petru zaproponuje koalicję przed wyborami wszystkim partiom

  • PAP/PSZ    5 stycznia 2018 - 10:07
Ryszard Petru zaproponuje koalicję przed wyborami wszystkim partiom
Ryszard Petru opowiada się za szeroką koalicją opozycji w wyborach samorządowych 2018. (fot. mat. pras.)

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że w poniedziałek zamierza złożyć propozycję wszystkim partiom opozycyjnym, z którymi również obecnie prowadzi rozmowy. Jak dodał, chodzi o to, aby "szukać tego, co łączy". "Dobra koalicja to taka, która obejmuje też lewicę i PSL" - zaznaczył.
"Rozmowy koalicyjne powinny być szersze, bo dobra koalicja to taka, która obejmuje też lewicę i PSL" - podkreślił Petru w piątek w radiowej Trójce. Jak ocenił dobrze by było " kontynuować rozmowy i zobaczyć, jaka jest premia za szerokie zjednoczenie sił opozycyjnych".

Zapytany, czy prowadzi rozmowy niezależnie od rozmów szefowej partii Katarzyny Lubnauer, b. lider Nowoczesnej powiedział, że rozmawia "w innych sprawach". "Nikt nie ma prawa zabronić mi rozmawiać z kimkolwiek; moją rolą jest to, aby kontynuować koncepcję współpracy" - zaznaczył.

Czytaj także: Ryszard Petru prezydentem Wrocławia? Jest stanowisko Nowoczesnej

"Jestem przeciwny, żeby Nowoczesna poszła w ślepą uliczkę i zawarła sojusz np. tylko z SLD, a takie pomysły się pojawiają. Będę namawiał do tego, żeby była szersza koalicja" - podkreślił Petru. "Mówię o obawach po to, żeby tego typu obawy się nie ziściły; trzeba wyprzedzać pewne zjawiska i szukać porozumienia szerszego" - dodał polityk. Jak dodał "trzeba szukać rozwiązań strategicznych, bo zostało już mało czasu".

Katarzyna Lubnauer mówiła w piątek, że "budowanie wielkiej koalicji jest dla opozycji bardzo ważne". Dopytywana, czy w tej koalicji mogłaby się znaleźć Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej, odparła: "Z jednej strony PO, z drugiej SLD, z trzeciej - tam gdzie się da, PSL". Oceniła, że Polskie Stronnictwo Ludowe byłoby "bardzo ważnym elementem" takiej koalicji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.