PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryszard Terlecki: Prace nad zmianami ordynacji w wyborach samorządowych wciąż trwają

  • PAP/EM    2 marca 2017 - 15:36
Ryszard Terlecki: Prace nad zmianami ordynacji w wyborach samorządowych wciąż trwają
Ryszard Terlecki zaznaczył, że propozycja zmian nie ma ostatecznego kształtu (fot. youtube)

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział w czwartek (2 marca),  że prace nad zmianami ordynacji w wyborach samorządowych "trwają spokojnie". Doniesienia medialne w tej sprawie nazwał spekulacjami.
W czwartek "Gazeta Wyborcza" napisała, że w środę pojawiły się nieoficjalne informacje o planowanych przez PiS zmianach ordynacji w wyborach samorządowych. Projekt zakłada: tylko jedną turę w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta; ograniczenie rządów prezydentów, burmistrzów i wójtów do dwóch kadencji; jednomandatowe okręgi w powiatach powyżej 20 tys. mieszkańców; możliwość kandydowania tylko do jednego organu, np. nie będzie się wolno ubiegać o mandat wójta i radnego powiatu; w wyborach powyżej powiatów nie będą mogły startować komitety obywatelskie, lecz tylko partyjne. Jak pisze "GW", podobno PiS chce znowelizować ordynację w ciągu miesiąca.

"To spekulacje" - skomentował Terlecki. Zaznaczył, że propozycja zmian nie ma ostatecznego kształtu. "Prace trwają spokojnie" - powiedział Terlecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.