PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd podsumuje pierwszy rok działania programu 500 plus

  • PAP/EM    27 marca 2017 - 18:04
Rząd podsumuje pierwszy rok działania programu 500 plus
Według najnowszych danych NFZ, liczba urodzeń w styczniu wzrosła (fot. pixabay)

Pod koniec tygodnia rząd Beaty Szydło podsumuje pierwszy rok funkcjonowania programu "Rodzina 500 Plus" - zapowiedziałrzecznik rządu Rafał Bochenek. Rząd zamierza przedstawić liczby, ale też konkretne przypadki beneficjentów "500 Plus".
"Pod koniec tygodnia, w związku ze zbliżającym się pierwszym rokiem funkcjonowania przełomowego programu Rodzina 500 Plus, odbędzie się wydarzenie, które będzie podsumowaniem tego pierwszego roku. Postaramy się pokazać jak ten niezwykle ważny dla wielu polskich rodzin program wpłynął na codzienne funkcjonowanie Polaków" - mówił Bochenek podczas konferencji prasowej.

Zapowiedział, że zaprezentowane zostaną nie tylko liczby, ale i konkretne przypadki beneficjentów wsparcia.

Program "Rodzina 500 Plus" ruszył 1 kwietnia 2016 roku. Przewiduje on 500-złotowe świadczenie wychowawcze dla rodziców, niezależnie od dochodu, na drugie i kolejne dzieci, aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym), wsparcie przysługuje także na pierwsze dziecko.

Według najnowszych danych NFZ, liczba urodzeń w styczniu tego roku wyniosła 32 061, to jest o 2 234 porodów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.